جهت مشاوره و استعلام قیمت تماس بگیرید : 09121504568

خرید و فروش آهن ساختمانی

فولاد و چدن آلياژهاي فلزي قابل بازيافت ضروري هستند. چدن در کارخانه هاي ريخته گري از طريق ذوب آهن خام يا ضايعات آهن توليد مي شود.

در اين فرآيند ذوب، عنصر(هاي) آلياژي فلزي انتخاب شده را مي توان تا حدي به ضايعات اضافه کرد تا رفتارهاي خوردگي و خواص مکانيکي آن را بهبود بخشد.

چدن که يک ماده منبع بازيافتي مهم است، ممکن است به اشکال مختلفي مانند لوله هاي آب، قطعات ماشين آلات، بلوک هاي موتور و بسياري موارد مفيد ديگر توليد شود.

برخلاف بسياري از مواد ضايعات ديگر، ضايعات فولادي ضايعات جامد منحصر به فردي هستند که در آن 100% حجم آنها از طريق ذوب، شکل دادن، نورد کردن و تبديل به محصولات جديد فولادي قابل بازيافت است.

به طور کلي، منابع اوليه ضايعات فولاد خودروها، ساخت و سازها و شکستن کشتي ها هستند. با اين حال، ضايعات فولاد همچنين ممکن است از منابع فراواني مانند ضايعات خانگي (داخلي)، صنعتي (خارجي) و منسوخ شده (قديمي) به دست آيد. فولاد ضد زنگ يک آلياژ آهن حاوي نيکل، کروم (معمولاً حاوي حداقل 10.5 درصد جرم کروم) و ساير عناصر به منظور محافظت از فلز در برابر خوردگي و ساير واکنش هاي شيميايي ناخواسته است.

تقاضاي بازار براي اين فلز در دهه گذشته با توليد سالانه بيش از 2.5 × 107 تن دو برابر شده است.

بازيافت فولاد ضد زنگ از اهميت ويژه اي برخوردار است زيرا باعث صرفه جويي در منابع طبيعي از جمله فلزات آلياژي مختلف مي شود که در آينده نشانه هايي از تهي شدن را نشان مي دهند. امروزه يک محصول معمولي فولاد ضد زنگ از حدود 60 درصد مواد بازيافتي تشکيل شده است

نظرات ثبت شده

نظری درباره این مطلب ثبت نشده است ، شما نفر اول باشید

نظر خود را به اشتراک بگزارید ایمیل شما در سایت نمایش داده نخواهد شد

جهت مشاوره و استعلام قیمت تماس بگیرید
09121504568