جهت مشاوره و استعلام قیمت تماس بگیرید : 09121504568

اخبار

برابر آمار، در کل پنج ماهه ابتدایی امسال، رویه افزایش تولید فولادی‌ها همچنان ادامه داشته و میزان تولید در مدت ذکر شده نسبت به پنج ماهه ابتدای سال قبل بین ۱۷ تا ۲۱ درصد افزایش یافته

مطالعه

تحلیلگران امید دارند نرخ فولاد طی ماه سپتامبر در بازار چین در نوسان باشد؛ چراکه درخواست فصلی بالا نیست و موجودی انبارها کم است، از سمتی هم تولید فولاد رو به افزایش است.

مطالعه

بها آلومینیوم در بورس فلزات لندن در روز گذشته دوشنبه ۲۱ شهریور ماه ۱۴۰۱، با رشد ۰.۴ درصدی نسبت به روز معاملاتی پیش از آن، به دو هزار و ۲۸۸ دلار و ۵۰ سنت رسید.

مطالعه

صباغیان در جلسه کارگروه توسعه شهرستان ابرکوه درباره پیشرفت برنامه های توسعه فولاد ابرکوه گفت: خوشبختانه این طرح همچنان از پیشرفت خوبی برخوردار است

مطالعه

بها سنگ آهن ۶۲ درصد در چین در روز گذشته چهارشنبه با ۰.۴ دلار افت ۹۶.۹۰ دلار خرید و فروش شد. قیمت سنگ آهن ۶۲ درصد با ۰.۴ دلار افت ۹۶.۹۰ دلار خرید و فروش شد.

مطالعه

روز گذشته دوشنبه ۱۴ شهریور ماه، بها مس در بورس فلزات لندن نسبت به روز خرید و فروش پیشین، ۶۵ دلار افزایش یافت و به هفت هزار و ۶۵۲ دلار و ۵۰ سنت رسید.

مطالعه

بررسی آمارهای منتشره سامانه کدال بیانگر از تولید ۵۱۱ هزار و ۷۳۹ تن اسلب از طرف شرکت فولاد هرمزگان جنوب در پنج ماهه اول امسال است.

مطالعه

 در هفته گذشته در بازار سنگ آهن وارداتی در چین میانگین قیمت سنگ آهن خلوص ۶۲ درصد نزدیک به ۱۰ دلار کاهش داشت

مطالعه

بها آلومینیوم در بورس فلزات لندن در روز گذشته سه‌شنبه هشتم شهریور ماه ۱۴۰۱، با ۸۸ دلار کاهش نسبت به روز معاملاتی پیش از آن، به دو هزار و ۴۰۶ دلار و ۵۰ سنت رسید.

مطالعه

محمدابراهیم صبائی معاون فنی ونظارت طرح های فولاد کردستان در طول نشست خبری که با اصحاب رسانه بیجار برگزار کرد

مطالعه

افت تمایل به خرید بها بیلت وارداتی را در بازار جنوب شرق آسیا پایین آورده است. رکود بازار فولاد منطقه دلیل این کاهش قیمت است.

مطالعه

بهاِ سنگ آهن ۶۲ درصد در چین در روز سه شنبه با ۱.۶۵ دلار رشد ۱۰۲.۳۰ دلار خرید و فروش شد.

مطالعه

فرماندار شهرستان گرمه در خراسان شمالی بیان کرد: ۱۵۰ میلیارد تومان از محل تسهیلات تبصره ۱۸ و بخش خصوصی برای کامل کردن واحد تولیدی شمس در این شهرستان سرمایه گذاری شد.

مطالعه

انجمن جهانی فولاد WSA در گزارشی اظهار کرد تولید فولاد خام ۶۴ کشور عضو انجمن جهانی فولاد در جولای ۲۰۲۲، ۱۴۹.۳ میلیون تن بود که ۶.۵ درصد افت نسبت به جولای ۲۰۲۱ نشان می دهد.

مطالعه

مدیرعامل مجتمع صنعتی اسفراین با شرح اینکه تولید هدفمند و اجرای طرح های توسعه ای در فولاد اسفراین با قدرت عملی خواهد شد

مطالعه

قیمت بیلت صادراتی ایران که هفته های زیادی را با کاهش قیمت سپری کرد و به نوعی کف نشین برهه های زمانی گوناگون شد اینک در بازار هفته قبل به موازات افزایش بها محصولات فولاد چین

مطالعه

رودخانه راین به عنوان یکی از مسیر‌های مهم حمل‌ و نقل در اروپا، به‌ زودی به‌ دلیل افت سطح آب، قابل کشتیرانی نخواهد بود و عرضه زغال‌سنگ و محصولات نفتی در اروپا را محصور خواهد کرد.

مطالعه

طرح فولاد شهرکرد، یکی از عظیم ترین طرح‌های فولادی استان است و مرحله اول این طرح تا یک ماه آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

مطالعه

پروژه بزرگ فولاد سازی مجتمع فولاد اروند جهان آرا، بعد از انجام آزمون های پایانی در خرداد ماه سال کنونی به دستان نیرومند متخصصان داخلی و با تکنولوژی شرکت سارایه اسپانیا و با به کارگیری حداکثری

مطالعه

بها آلومینیوم در بورس فلزات لندن در روز گذشته جمعه ۲۱ مرداد ماه ۱۴۰۱، با افت ۲۹ دلاری نسبت به روز خرید و فروش پیش از آن، به دو هزار و ۴۶۸ دلار و ۵۰ سنت رسید.

مطالعه

تولید مس پرو به عنوان دومین تولیدکننده برتر مس جهان در مدت ژوئن سال ۲۰۲۲ میلادی نسبت به مدت نظیر سال قبل شاهد رشد ۸.۶ درصدی بود و به بیشتر از ۱۹۸ هزار تن رسید.

مطالعه

بر پایه آماری که بوسیله انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در اختیار ایسنا قرار گرفته، از اوایل سال کنونی تا انتها خرداد ماه  بالغ بر ۲۹ میلیون تن از انواع اقلام فولادی در کشور تولید شده است

مطالعه

در هفته گذشته بازار سنگ آهن وارداتی در چین فعالیت زیادی نداشت و شاهد کاهش قیمت بود. شاخص قیمت خلوص ۶۲ درصد تا ۷ دلار کاهش داشت و نزدیک به ۱۰۸ دلار هر تن خشک سی اف آر درج شد.

مطالعه

در این نشست که روز گذشته سه شنبه ۱۱ مردادماه ۱۴۰۱ در دفتر مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان اجرا شد، مدیر پارک علم و فناوری خوزستان گفت

مطالعه

روز دوشنبه ۱۰ مرداد ماه ۱۴۰۱، بها, مس در بورس فلزات لندن نسبت به روز خرید و فروش قبلی، ۱۳۰ دلار افزایش پیدا کرد و به هفت هزار و ۹۳۰ دلار رسید.

مطالعه

معاون امور معادن و صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی بیان کرد: نزدیک به ۲۵۰ هزار تُن کانسنگ طلا در چهار ماهه سال جاری از معادن طلای خراسان جنوبی استخراج شده است.

مطالعه

بها سنگ آهن وارداتی روز قبل در چین افت داشت چراکه دولت چین اعلام کرد کنترل همه گیری کرونا همچنان اولویت اصلی آن است.

مطالعه

بها آلومینیوم در بورس فلزات لندن در روز گذشته جمعه هفتم مرداد ماه ۱۴۰۱، با هشت دلار افت نسبت به روز خرید و فروش پیش از آن، به دو هزار و ۴۵۰ دلار رسید.

مطالعه

بها آلومینیوم در بورس فلزات لندن در روز گذشته سه‌شنبه چهارم مرداد ماه ۱۴۰۱، با ۰.۲ درصد رشد نسبت به روز خرید و فروش قبل از آن، به دو هزار و ۴۳۷ دلار رسید.

مطالعه

فومیو کیشیدا، نخست‌وزیر ژاپن، خواهان بهره‌برداری از ۹ نیروگاه هسته‌ای در این کشور به هدف مقابله‌ با افت عرضه شدید مورد انتظار برق در زمستان شده است.

مطالعه

بها سنگ‌آهن در واپسین روز معامله با ۱.۹ درصد کاهش، به ۹۶ دلار و ۷۱ سنت در هر تن CFR رسیده است. قرارداد سپتامبر بورس دالیان هم ۰.۳ درصد افت داشته

مطالعه

۴ شرکت تولیدکننده شمش آلومینیوم کشور از اوایل فروردین تا انتها خرداد، ۱۷۱ هزار و ۶۹۱ تن شمش آلومینیوم تولید کردند. این رقم در مدت همانند سال پیش، ۱۳۱ هزار و ۳۷۶ تن بود.

مطالعه

در هفته گذشته بازار سنگ آهن وارداتی در چین کمی نوسان داشت و به بالای ۱۰۰ دلار بهبود یافت ولی دوباره نزولی شد و هفته گذشته را نسبتا مشابه یک هفته پیش به پایان برد.

مطالعه

امید می رود تولید فولاد ژاپن در سه ماهه سوم سال ۲.۴ درصد نسبت به مدت همانند سال گذشته افت یافته و به ۲۳.۴۹ میلیون تن برسد چرا که درخواست نزولی است.

مطالعه

روز گذشته سه‌شنبه ۲۸ تیر ماه، بها مس در بورس فلزات لندن نسبت به روز معاملاتی پیشین، ۳۸ دلار افت یافت و به هفت هزار و ۲۸۱ دلار و ۵۰ سنت رسید.

مطالعه

بها آلومینیوم در بورس فلزات لندن در روز گذشته دوشنبه ۲۷ تیر ماه، با ۵۵ دلار رشد نسبت به روز معاملاتی پیش از آن، به دو هزار و ۳۷۷ دلار و ۵۰ سنت رسید.

مطالعه

قیمت آلومینیوم در بورس فلزات لندن  روز گذشته جمعه ۲۴ تیر ماه ۱۴۰۱، با ۹ دلار کاهش برابر ۰.۴ درصد کاهش نسبت به روز معاملاتی پیش از آن، به دو هزار و ۳۲۰ دلار و ۵۰ سنت رسید.

مطالعه

برای نخستین بار در کشور عمرِ کاری یکی از قالب‌های ریخته‌گری فولاد مبارکه در قالب دو سرویس‌کاری به رکورد بدیع ۱۶۷ هزار و ۴۰۰ تن رسید.

مطالعه

آخرین رشد سرمایه شرکت فولاد مبارکه به تیرماه 1400 بازمی گردد. در آن زمان، سرمایه شرکت از 9/ 20 هزار میلیارد تومان به 3/ 29 هزار میلیارد تومان رشد یافت.

مطالعه

بها آلومینیوم در بورس فلزات لندن در روز دوشنبه ۲۰ تیر ماه، با ۰.۷ درصد رشد نسبت به روز معاملاتی پیش از آن، به دو هزار و ۴۱۷ دلار رسید.

مطالعه

در دو ماهه امسال مقدار واردات جمع مقاطع طویل فولادی ۳۳ درصد، محصولات فولادی ۲۰ درصد و مجموع مقاطع تخت ۱۹ درصد نسبت به آمار واردات آن‌ها در زمان مشابه سال پیش افزایش داشته‌است

مطالعه

مدیر فرآوری مواد معدنی شرکت فولاد مبارکه اصفهان معتقد است: ضرورت تامین آنلاین مواد اولیه و ماهیت کار و زمانبر بودن شناسایی

مطالعه

در هفته گذشته بازار سنگ آهن وارداتی در چین نوساناتی داشت و سرانجام انتها هفته از حدود ۱۱۷ دلار هفته پیش به کمتر از ۱۱۵ دلار هر تن خشک سی اف آر چین رسید.

مطالعه

«جیوتیرادیتیا سیندیا»، وزیر اتحادیه فولاد هند که به تازگی تعیین شده است، با ابراز اینکه فولاد نقش پر اهمیتی در اقتصاد کشور دارد

مطالعه

مجتمع سنگان با استخراج 5.99 میلیون تن سنگ آهن طول سه ماهه امسال، افزایش 49 درصدی استخراج این ماده معدنی نسبت به زمان مشابه سال قبل را به درج رساند.

مطالعه

شروین برون مدیر نت ریخته گری بلوم بیلت و مدیر ستاد تعمیرات در گفتگو با خبرنگار روابط‌عمومی بیان کرد: ریخته‌گری تاثیر مستقیمی در کیفیت شمش‌های تولیدی دارد

مطالعه

افت تولید شمش فولاد تحت تاثیر سیگنال بی‌‌‌برقی به افت عرضه این محصول در رینگ صنعتی بورس‌کالا منجر شد.

مطالعه

از اوایل فروردین تا انتها خردادماه تولید گندله گروه فولاد مبارکه (شرکت فولاد مبارکه و سنگان) در کل با ۶.۶ رشد نسبت به مدت همانند سال پیش به سه میلیون و ۳۰۳ هزار تن، رشد یافت.

مطالعه

آمار تولید فولادی‌ها طی دو ماه اول امسال نشان می‌دهد، با توجه به اینکه محدودیت برق صنایع از میانه خرداد ماه اعمال شده است،

مطالعه

کمبود درخواست در هفته اخیر همچنان دلیل افت قیمت فلز سرخ شده است و به نظر تحلیلگران، ترس از رکود بازدارنده اصلی تولیدکنندگان برای خرید این فلز بوده

مطالعه

رویه قیمتی فلز آلومینیوم در چهار هفته اخیر مانند فلزات دیگر تحت اثر وضعیت اقتصاد جهان و رشد نرخ بهره بوسیله فدرال رزو نزولی بوده است.

مطالعه

بازارهای نقره سقوط کردند و به نظر می‌رسد که بسی بیشتر از این هم پیش بروند. دوشنبه چهارم جولای در ایالات‌متحده تعطیل است و نقدینگی می‌تواند کمی مشکل‌ساز باشد.

مطالعه

بهای فلز مس به زیر ۸۰۰۰ دلار در هر تن افت کرد و به پایین ترین میزان خود از اوایل سال ۲۰۲۱ رسید زیرا تشدید دلواپسی ها در مورد کندی اقتصاد جهانی سبب کاهش بازارهای فلزات صنعتی شده است.

مطالعه

 در هفته گذشته سنگ آهن وارداتی خلوص ۶۲ درصد در چین با افت محدودیت های قرنطینه در چین و فعال شدن بخش های مختلف بازار از ۱۱۶ دلار هر تن سی اف آر هفته گذشته نزدیک به ۱۲۵ دلار بهبود داشت

مطالعه

محمد تاروردیان مسئول امور بازرسی و بهره‌وری معادن اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان همدان، با اشاره به وجود پنج معدن سنگ‌آهن در استان همدان،

مطالعه

با عزم و اراده فولادین کارکنان شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری،رکورد تولید روزانه ورق گالوانیزه در این مجموعه شکسته شد.

مطالعه

قیمت هر تن سنگ‌آهن عیار ۶۲‌درصد استرالیا تحویل بنادر شمالی چین در روز ۲۷ ژوئن به ۱۱۹دلار و ۶۰سنت در قبال هر تن رسید که این رقم نسبت به قیمت فروش

مطالعه

بها آلومینیوم در بورس فلزات لندن، روز گذشته سه شنبه هفتم تیر ماه، نسبت به آخرین معاملات انجام شده (دوشنبه، ۶ تیر ماه)، رشد ۱.۹ درصدی معادل ۴۷ دلار را تجربه کرد.

مطالعه

عیسی اورج زاده روز سه شنبه در ملاقات با اعضای انجمن فولاد استان، افزود: در این زمینه کارگروه مخصوص رسیدگی به استرداد ارزش افزوده تشکیل شده است تا در کمترین زمان موضوع استرداد حل شود.

مطالعه

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت خواف بیان کرد: هیات اندیشه ورز با هدف وارسی مسائل و مشکلات شرکتهای معدنی فعال در زمینه سنگ‌ آهن منطقه سنگان خواف تشکیل شد.

مطالعه

بر حسب آمار های انجمن فولاد، جمع تولید فولاد میانی کشور در ۲ ماهه اول سال جاری، ۵ میلیون و ۸۸۵ هزار تن بوده است. در ۲ ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل

مطالعه

بررسی آمارهای انتشار داده شده در سامانه کدال  بیانگر از فروش ۲۲۱ هزار و ۴۳۶ میلیارد و ۳۵۷ میلیون ریالی شرکت ملی صنایع مس ایران (با نماد بورسی فملی) در سه ماهه اول

مطالعه

براساس آمارهای منتشر شده سامانه کدال، تولید شمش فولادی شرکت آهن و فولاد ارفع در سه ماهه اول ۱۴۰۱ به ۲۴۶ هزار و ۹۹۵ تن رسید.

مطالعه

کیتکو ۱۰ شرکت برتر معدن مس در سراسر جهان را بر پایه تولید مس قابل انتساب آنها در سه ماهه نخست ۲۰۲۲ مرتبه ‌بندی کرد.

مطالعه

انجمن جهانی فولاد آمار تولید فولاد جهان را در ماه می منتشر کرد که البته همانند ماه قبل میلادی رویه کاهشی به ثبت رسیده است.

مطالعه

قیمت آلومینیوم در بورس فلزات لندن در روز  گذشته جمعه سوم تیر ماه، با ۱.۸ درصد افت نسبت به روز معاملاتی قبل از آن، به دو هزار و ۴۳۶ دلار رسید.

مطالعه

قیمت هر اونس طلا امروز پنج‌شنبه دوم تیر ماه، با ۳.۴ درصد افت به یک هزار و ۸۳۴ دلار و ۶۰ سنت رسید و طلای آمریکا هم با ۰.۱۸ درصد رشد، یک هزار و  ۸۳۵ دلار و ۶۰ سنت قیمت‌گذاری شد.

مطالعه

به گزارش خبرنگار آریا در نیشابور ،کسری غفوری در این مجمع که با حضور نائب رئیس «صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر» برگزار شد

مطالعه

سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: در ۲ ماه اول امسال صادرات فولاد از لحاظ وزنی ۱۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشت.

مطالعه

قیمت آلومینیوم در بورس فلزات لندن در روز گذشته سه‌شنبه ۳۱ خرداد ماه ۱۴۰۱، با ۲.۳ درصد رشد نسبت به روز معاملاتی قبل از آن، به دو هزار و ۵۱۹ دلار و ۵۰ سنت رسید.

مطالعه

 ۲ شرکت زیر مجموعه ایمیدرو در ماه‌های فروردین و اردیبهشت، ۱۱۸ هزار و ۹۷۱ تن کنسانتره زغال سنگ تولید کرد، این عدد در مدت مشابه سال قبل، ۸۴ هزار و ۱۱۶ تن بود.

مطالعه

قیمت آلومینیوم در بورس فلزات لندن، روز گذشته دوشنبه ۳۰ خرداد ماه، نسبت به آخرین معاملات انجام شده (جمعه، ۲۷ خرداد ماه)، افت ۰.۶ درصدی برابر ۱۲ دلار را تجربه کرد.

مطالعه

مدیر مجتمع فولاد سفیددشت در مورد وضعیت تولید آهن اسفنجی در بخش احیای مستقیم فولاد سفیددشت بیان کرد: بر خلاف محدودیت های برق رسانی در این منطقه، اما تولید محصول مطابق با برنامه

مطالعه

بورس فلزات لندن در روز دوشنبه ۲۳ خرداد ماه (۱۳ ژوئن) درحالی فعالیت خود را شروع کرد که بازهم شاهد افت قیمت نسبت به هفته گذشته  آن بودیم این افت قیمت تا روز جمعه ۲۷ خرداد ادامه پیدا کرد

مطالعه

در ماه کنونی میلادی بها فولاد در بازارهای جهانی در کشورهای صادر کننده مهم من جمله چین، هند، ویتنام، روسیه و غیره کاهش ماهانه داشته است

مطالعه

قیمت سنگ آهن وارداتی در چین به کمترین سطح ۶ ماه اخیر رسید و بیشترین کاهش قیمت هفتگی را در این مدت درج کرد. فولادسازان چینی با افت سوددهی

مطالعه

قیمت آلومینیوم در بورس فلزات لندن، روز گذشته جمعه ۲۷ خرداد ماه، نسبت به آخرین معاملات انجام شده (پنج‌شنبه، ۲۶ خرداد ماه)، کاهش ۱.۱ درصدی برابر ۲۶ دلار و ۵۰ سنت را تجربه کرد.

مطالعه

سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور قریب به دو دهه است که به شناسایی ذخایر پنهان روی آورده است، به این معنی که این ذخایر به به هیچ وجه نشانه هایی

مطالعه

قیمت سنگ آهن ۶۲ درصد در چین در روز چهارشنبه با ۳.۳۵ دلار افت ۱۳۰.۸۵ دلار خریدوفروش شد.

مطالعه

رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: معدن مس-طلا جانجا دارای بیشتر از ۱۰۰ میلیون تن ذخیره حتمی است که پیش بینی می شود با توسعه اکتشافات در منطقه، ذخیره احتمالی آن به یک میلیارد تن برسد.

مطالعه

آمارهای رسمی امروز چهارشنبه نشان داد که تولید صنعتی چین در ماه می نسبت به سال قبل ۰.۷ درصد رشد یافت که از افت ۲.۹ درصدی در آوریل افزایش یافت.

مطالعه

بها آلومینیوم در بورس فلزات لندن، روز گذشته دوشنبه ۲۳ خرداد ماه، نسبت به آخرین معاملات انجام شده (جمعه، ۲۰ خرداد ماه)، کاهش ۴ درصدی برابر ۱۰۵ دلار و ۵۰ سنت را تجربه کرد.

مطالعه

بها آلومینیوم در بورس فلزات لندن، روز گذشته دوشنبه ۲۳ خرداد ماه، نسبت به آخرین معاملات انجام شده (جمعه، ۲۰ خرداد ماه)، کاهش ۴ درصدی برابر ۱۰۵ دلار و ۵۰ سنت را تجربه کرد.

مطالعه

چین که عظیم ترین تولیدکننده عناصر خاکی کمیاب است ممکن است در دهه آینده صادرات این عناصر معدنی را به علت افزایش درخواست داخلی و کمبود عرضه جهانی افت دهد.

مطالعه

دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد کشور بیان کرد: این انگیزه به صورت ۱۰۰ درصد درون وزارت نیرو وجود دارد تا مدیریت مصرف برق را با حداقل محدودیت و مشکل انجام دهد

مطالعه

در بازار پایان هفته معاملات جهانی فلزات گرانبها، قیمت هر اونس طلا و نقره با افزایش همراه شده است.

مطالعه

روز جمعه قیمت سنگ آهن در بازار وارداتی چین دوباره رویه نزولی به خود گرفت و ۱۴۱.۵۵ دلار در هر تن سی اف آر شنیده شد که ۲.۳ دلار کاهش روزانه داشت.

مطالعه

در هفته گذشته قیمت اسلب صادراتی سی آی اس با افت ۰.۹ درصدی به ۵۶۰ دلار به ازای هر تن رسید که همچنان پایین‌تر از قیمت اسلب صادراتی ایران است.

مطالعه

در هفته گذشته با کاهش محدودیت های کرونایی و افزایش امید به بهبود وضعیت بازار، سنگ آهن وارداتی خالص ۶۲ درصد در چین تا اواسط هفته

مطالعه

4 شرکت تولیدکننده شمش آلومینیوم کشور در ماه های فروردین و اردیبهشت، 89 هزار و 718 تن شمش آلومینیوم تولید کردند. این رقم در مدت همانند سال قبل، 86 هزار و 216 تن بود.

مطالعه

 برحسب اطلاعات موقت منتشر شده از سمت کمیته کارخانجات مشترک JPC تحت نظر وزارت فولاد هند، با این حال حجم صادرات

مطالعه

شرکت معدنی و صنعتی چادرملو موفق شد از ابتدای سال ۱۴۰۱ تا انتها شانزدهمین روز از خرداد ماه ۲۶۳ هزار و ۷۵۸ تن فولاد تولید کند.

مطالعه

برحسب اعلام وب سایت اس اند پی گلوبال، با وجود رشد قیمت ها طی ۳ ماهه اول سال جاری میلادی، تولید جهانی روی شاهد روال کاهشی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۱ میلادی بود.

مطالعه

قیمت مس در روز دوشنبه ۱۶ خرداد ماه در معاملات بورس فلزات لندن نسبت به روز جمعه ۱۳ خرداد ماه، ۲.۷ درصد معادل ۲۵۷ دلار نسبت به روز معاملاتی قبل از آن افزایش پیدا کرد

مطالعه

وب‌سایت Mining Intelligence لیستی از ۱۰ تولیدکننده عظیم سنگ آهن در جهان را به استثنای تولیدکنندگان غیرمعدنی مانند میتسویی تهیه کرده و آنها را بر پایه  میزان تولید در سال ۲۰۲۱

مطالعه

هفته گذشته در بازار ترکیه متوسط قیمت قراضه وارداتی سنگین ۱ و ۲ ( ۲۰-۸۰ )  رویه نزولی مداومی داشت و از ۴۵۷ دلار به ۴۳۵ دلار هر تن سی اف آر رسید.

مطالعه

 فروش سه‌ماهه آلومینیوم نیز در بورس فلزات لندن با افتی چشمگیر نسبت به هفته قبل از آن از ۲۸۷۱ دلار و ۵۰ سنت به ۲۷۲۶ دلار (تن) رسید.

مطالعه

قیمت سنگ آهن ۶۲ درصد در چین در روز پنجشنبه با ۰.۰۵ دلار افزایش ۱۳۶.۵۵ دلار خرید و فروش شد.

مطالعه

تجارت جهانی قراضه آهن نیز ۹.۷ درصد رشد سالانه داشت و ۱۰۹.۶ میلیون تن ثبت شد. با این که مصرف جهانی قراضه افت داشت چین جایگاه اولین مصرف کننده را حفظ کرد

مطالعه

شمش روی با ۲ دلار افزایش ۳۹۷۶ دلار قیمت خورد

مطالعه

همزمان آمار انستیتوی بین‌المللی آلومینیوم حاکی از آنست که تولید روزانه آلومینیوم با ۴.۵ درصد افت از سال قبل تا ماه آوریل سال جاری به ۳۶۸.۸ هزار تن رسیده است.

مطالعه

بعد از ریزش ۲۰۸ دلاری نرخ قراضه وارداتی ترکیه به نسبت اوج قیمت در زمان شروع جنگ بین روسیه و اوکراین، حال همزمان با ضعیف شدن شاخص لیر در ترکیه،

مطالعه

بر اساس آمار انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران ، در اولین ماه از سال جدید نزدیک به ۹۸۰۰ تن انواع اقلام فولادی از شمش فولاد تا انواع مقاطع تخت و طوی

مطالعه

مقداد کردستانی مدیر کارخانه گندله‌سازی گهرزمین با اشاره به میزان تولید این کارخانه اعلام کرد: خوشبختانه مشکلات و محدودیت‌های موجود در طراحی اولیه پنل‌های فن‌های فرایندی برطرف شد

مطالعه

مدیرعامل شرکت توسعه فرآوری صنایع و معادن ماهان سیرجان اعلام کرد: حد تولید سنگ‌آهن شرکت در سال ۱۴۰۰ در مجموع به ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تن رسید که علاوه بر ثبت بیشتر رکورد

مطالعه

ادامه روند سقوط شاخص دلار و افت شاخص نرخ بهره‌ ده‌ساله اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا به پایین‌ترین رقم طی ۶ هفته گذشته

مطالعه

در هفته گذشته سنگ آهن وارداتی خلوص ۶۲ درصد در چین  از ۱۲۹.۴ دلار هفته قبل به ۱۳۱.۲۵ دلار هر تن سی اف آر افزایش یافت.

مطالعه

بررسی آمارهای منتشر شده سامانه کدال بیانگر از تولید یک میلیون و ۶۰۳ هزار تن انواع محصولات توسط شرکت فولاد مبارکه اصفهان در دو ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۱ است.

مطالعه

استرالیا به‌عنوان برترین تولیدکننده بوکسیت در جهان طی سال ۲۰۲۱، ۱۱۰ میلیون تن بوکسیت تولید کرده است. بعد از استرالیا، چین در جایگاه دوم تولید بوکسیت قرار دارد

مطالعه

همان‌طور که در نمودار 1 آمده است، قیمت آلومینیوم در بورس فلزات لندن، روزگذشته سه‌شنبه سوم خرداد ماه، نسبت به آخرین معاملات انجام شده

مطالعه

بررسی گزارش انجمن جهانی فولاد ازتولید اعضایش نشان می دهد در ۴ ماهه ۲۰۲۲ نیز این کشورها به تولید ۶۱۹.۱ میلیون تن رسیدند که ۷.۱ درصد افت درمقایسه با مدت مشابه سال قبل داشت.

مطالعه

قیمت مس در روز دوشنبه دوم خرداد ماه در معاملات بورس فلزات لندن نسبت به روز جمعه ۳۰ اردیبهشت ماه، ۰.۳ درصد معادل ۲۵ دلار و ۵۰ سنت

مطالعه

متوسط تولید روزانه آلومینیوم نیز در ماه آوریل سال کنونی به ۱۸۶.۶ هزار تن رسید که نسبت به تولید روزانه در ماه مارس با ۱۸۵.۱ هزار تن تولید، افزایش داشته است.

مطالعه

 مهرداد تولاییان معاون بهره‌برداری شرکت با اعلام این خبر و با بیان اینکه افزایش قیمت حامل‌های انرژی، زغال و کک بر قیمت تمام شده محصولات تاثیر دارد، ابراز کرد

مطالعه

دور از انتظار است در ماه جاری میلادی پیشرفتی در بازار چین دیده شود ولی برخی از فعالان بازار امیدوارند چشم انداز درخواست در آینده نزدیک مثبت باشد.

مطالعه

طبق آمارهای رسمی منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت درسال گذشته ۲۸ میلیون و ۴۰ هزار و ۱۰۰ تن فولاد خام و ۲۵ میلیون و ۲۰۵ هزار و ۱۰۰ تن محصولات فولادی تولید ش

مطالعه

شرکت‌های تولیدکننده کنسانتره سنگ‌آهن از اوایل فروردین تا انتها اسفند ماه ۱۴۰۰، حدود ۵۱ میلیون و ۵۳۸ هزار و هفت تن کنسانتره تولید کردند.

مطالعه

قیمت آلومینیوم در بورس فلزات لندن، دیروز جمعه ۳۰ اردیبهشت ماه، نسبت به آخرین معاملات انجام شده (پنج‌شنبه، ۲۹ اردیبهشت ماه)، افزایش ۳.۷ درصدی معادل ۱۰۴ دلار را تجربه کرد.

مطالعه

قیمت مس در روز جمعه ۳۰ اردیبهشت ماه در معاملات بورس فلزات لندن نسبت به روز پنج‌شنبه ۲۹ اردیبهشت ماه، ۲ درصد معادل ۱۸۸ دلار نسبت به روز معاملاتی قبل از آن بیشتر شد

مطالعه

قیمت سنگ آهن ۶۲ درصد در چین در روز دوشنبه با ۳.۵۵ دلار افت ۱۲۶.۶۰ دلار معامله شد.

مطالعه

روز قبل جلسه کارآفرینان با دکتر سعید محمد، دبیر شورای عالی مناطق آزاد اقتصادی کشور با حضور دکتر بهرام شکوری، رئیس انجمن مس ایران برگزار شد.

مطالعه

مقامات شانگهای روز دوشنبه تصمیم گرفتند که پس از شش هفته قرنطینه شانگهای را به پایان برسانند. در همین جهت «دانیل بریزمن» تحلیل‌گر کامرتس بانک عنوان کرد

مطالعه

قیمت جهانی آلومینیوم در هفته های گذشته در محدوده ۲۸۰۰ دلاری تناوب قیمتی داشته و در آن ثابت شده است که این حدود قیمتی ۳۰ درصد پایین تر از بالاترین رکورد تاریخی بوده

مطالعه

در اولین همایش تکریم از برترین شرکت‌های بورس کالای ایران، با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی که با حضور احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی

مطالعه

طبق گزارش وزارت انرژی و معادن پرو، تولید نقره در سومین کشور عظیم تولیدکننده نقره جهان در مارس ۲۰۲۲، ۲۴۱ هزار و ۴۴۶ کیلوگرم بود که در مقایسه با ۲۶۷ هزار و ۶۸۱ کیلوگرم استخراج شده

مطالعه

 قیمت هر اونس طلا در معاملات امروز با ۰.۰۷ درصد افت به ۱۸۱۰ دلار و ۵۸ سنت رسید. طلا در روزهای اخیر عملکرد خوبی داشته که علت آن را می‌توان

مطالعه

علی امرایی مدیرعامل شرکت فولاد سنگان در پیامی، فرارسیدن روز ارتباطات و روابط‌ عمومی را به کارکنان و فعالان این حوزه در شرکت، تبریک گفت.

مطالعه

قیمت نقره با پایان فروش سهام و افزایش بازدهی، شتاب مثبتی گرفت و با پیش‌بینی سرمایه‌گذاران برای افت شدید نرخ‌های فدرال رزرو، دلار افزایش یافت.

مطالعه

«تورج زارع» امروز (یکشنبه) در نشست خبری اولین همایش بوکسیت، آلومینا، آلومینیوم و توسعه پایدار افزود: گنجایش تولید آلومینیوم در کشور سالیانه ۷۰۰ هزار تن است

مطالعه

محسن شریفی مدیرعامل شرکت زغال سنگ کرمان امروز گزارشی از کارکرد سال گذشته این شرکت را مطرح و اظهار داشت: فروش زغال و قراردادهای فروش زغال

مطالعه

محسن شریفی مدیرعامل شرکت زغال سنگ کرمان امروز گزارشی از کارکرد سال گذشته این شرکت را مطرح و اظهار داشت: فروش زغال و قراردادهای فروش زغال

مطالعه

همان‌طور که در نمودار 1 آمده است، بها آلومینیوم در بورس فلزات لندن، دیروز چهارشنبه 21 اردیبهشت ماه، نسبت به آخرین معاملات انجام شده

مطالعه

این دیدار با حضور امین ابراهیمی مدیرعامل، محمد نیکوکار قائم مقام مدیرعامل در امور بهره برداری و توسعه، امیرغلامی مشاور مدیرعامل، میثم شهنیانی معاون برنامه‌ریزی و اجرای پروژه‌ها،

مطالعه

اسدالله فرشاد در گفت وگو با خبرنگار دنیای معدن گفت: بررسی ها نشان می دهد قیمت هرتن قراضه ۸۳ تا ۸۵ درصد قیمت تمام شده شمش فولادی است

مطالعه

مهدی قریشی مدیرعامل شرکت ایران‌ذوب از دستیابی رکورد طلایی در تولید روزانه شرکت ایران ذوب در تاریخ ۱۸ اردیبهشت ماه سال جاری با افزایش ۱۲۹ درصدی تولید خبر داد.

مطالعه

طهمورث جوانبخت معاون فروش و بازاریابی فولاد مبارکه در پیرامون دوازدهمین همایش چشم‌انداز صنعت فولاد و سنگ‌آهن ایران با نگاهی به بازار،

مطالعه

طهمورث جوانبخت معاون فروش و بازاریابی فولاد مبارکه در پیرامون دوازدهمین همایش چشم‌انداز صنعت فولاد و سنگ‌آهن ایران با نگاهی به بازار،

مطالعه

رضا محتشمی‌پور، معاون معادن و فرآوری معدنی وزارت صمت در میزگرد چالش‌ها و فرصت‌های صنعت فولاد در ۱۴۰۱بیان کرد: صنعت فولاد یک شرکت نیست که یک سرپرست داشته باشد.

مطالعه

حسام مقدم‌علی، معاون طرح‌های توسعه معادن و صنایع معدنی ایمیدرو در میزگرد چالش‌ها و فرصت‌های صنعت فولاد در ۱۴۰۱ گفت: با ارزیابی صورت گرفته در خصوص محصولات

مطالعه

پوسکو بیش از  یک تریلیون وون (۸۰۵ میلیون دلار) را برای ساخت کارخانه‌ای در بندر جنوب غربی گوانگ یانگ هزینه خواهد کرد که گنجایش تولید سالانه ۳۰۰ هزار تن فولاد الکتریکی

مطالعه

با توجه به افزایش قیمت حامل های انرژی همراه با بحران روسیه اعم از نبود امکان خرید و جابجایی بوکسیت، تولید جهانی آلومینا نسبت به ماه مارس سال گذشته افت داشته است.

مطالعه

همان‌طور که در نمودار 1 نشان داده شده است، قیمت آلومینیوم در بورس فلزات لندن، دیروز جمعه 16 اردیبهشت ماه، نسبت به آخرین معاملات انجام شده

مطالعه

در حال حاضر گنجایش اسمی تولید فولاد در کشور به ۴۲ میلیون تن رسیده که بر اساس برنامه جامع فولاد، این گنجایش تا سال ۱۴۰۴ باید به ۵۵ میلیون تن برسد

مطالعه

دکتر علی رستمی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در ملاقات با مجمع نمایندگان استان کرمان و همچنین زینی‌وند استاندار کرمان

مطالعه

قیمت سنگ آهن ۶۲ درصد در چین در روز چهارشنبه با 0.55 دلار تصاعد 142.90 دلار معامله شد.

مطالعه

محمدحسن شکاری مدیر فراوری مجتمع گل‌گهر، بیان کرد: نظر به اینکه کیفیت سنگ معدن همواره ثابت نیست و از منابع گوناگونی مهیا می‌شود

مطالعه

در سالی که گذشت مقدار صادرات کل مقاطع طویل فولادی، محصولات فولادی، شمش فولاد و آهن اسفنجی نسبت به اندازه صادرات آن در سال ۱۳۹۹ افزایش ۲۰ الی ۲۹ درصدی داشته‌ است

مطالعه

تلاشگران این شرکت توانستند با عبور از رکورد قبلی، رکورد تاریخی را در فروردین ماه سال ۱۴۰۱ درج نمایند که رقمی فراتر از ۲۵٪ سقف تولید اسمی این واحد صنعتی بوده است

مطالعه

حسن خلج‌ طهرانی مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس در دیدار با امام جمعه بندرعباس با اشاره به این نکته که متقاضی سرمایه‌ گذاری در بخش صنایع معدنی و فلزی و پتروشیمی وجود دارد

مطالعه

 در هفته گذشته سنگ آهن وارداتی خلوص ۶۲ درصد در چین  از ۱۵۱ دلار به ۱۴۶ دلار هر تن سی اف آر رسید. البته قیمت هفته گذشته تا کمتر از ۱۳۶ دلار هم افت داشت

مطالعه

قیمت مس در روز جمعه ۹ اردیبهشت ماه در معاملات بورس فلزات لندن نسبت به روز پنج‌شنبه هشتم اردیبهشت ماه، ۰.۱ درصد معادل هشت دلار و ۵۰ سنت نسبت به روز ...

مطالعه

با پشتکار و تلاش کارکنان و مدیریت مبتنی بر تفکر سیستمی مدیرعامل؛ برگ زرین دیگری بر افتخارات شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر افزوده شد. 

مطالعه

بر حسب آمارهای ارائه شده از سمت این سازمان، در ۱۲ ماهه سال ۱۴۰۰، بالغ بر ۹ میلیون تن اقلام معدنی فلزی به ارزش بیشتر از یک میلیارد دلار از کشور صادر شده است.

مطالعه

تورج زارع با بیان این مطلب گفت: از جمله طرح های توسعه ای، «احداث واحد تولید هیدرات ویژه» با پیشرفت حدود 80 درصد است که در‌حال‌حاضر

مطالعه

تورج زارع با بیان این مطلب گفت: از جمله طرح های توسعه ای، «احداث واحد تولید هیدرات ویژه» با پیشرفت حدود 80 درصد است که در‌حال‌حاضر

مطالعه

فلز گرانبها پالادیوم بعد از رسیدن به کمترین میزان خود از ۲۹ مارس با ۲۰۶۸ دلار و ۸۲ سنت با ۱۰.۹ درصد افت به ۲۱۱۵ دلار و ۱۲ سنت در هر اونس رسید.

مطالعه

 این درحالی است که تولید جهانی آلومینیوم در ماه مارس سال قبل یعنی سال ۲۰۲۱، ۵.۷۸۰ میلیون تن بوده که معادل تولید روازنه ۱۸۶.۵ هزار تن است.

مطالعه

معدن مورانتو ازبکستان در آسیای مرکزی با تولید بیشتر از دومیلیون اونس طلا به عنوان برترین معدن تولیدکننده طلا در سال ۲۰۲۱ شناخته شد.

مطالعه

دوشنبه پنجم اردیبهشت ماه 1401، بورس کالای ایران 400 تن شمش آلومینیومی شرکت آلومینای ایران را به قیمت میانگین 834 هزار و 16 ریال ارائه می‌کند

مطالعه

فولادسازان جهان از ابتدای ژانویه تا انتها مارس 2022میلادی، 456 میلیون و 600 هزار تن فولاد خام تولید کرد که این میزان حاکی از کاهش 6.8 درصدی نسبت به مدت همانند سال گذشته است.

مطالعه

تولید ماه کارخانه خطوط ۱و۲و۳، تولید ماه کارخانه‌ خط ۴، تولید ماه کارخانه خطوط ۵و۶و۷ کنسانتره، تولید ماه کارخانه غبار، تولید ماه پلت فید مگنتیت

مطالعه

با تولید 83250 تن آهن اسفنجی در واحد احیای مستقیم شرکت فولاد سفیددشت در فروردین سال کنونی، رکورد ماهیانه تولید این محصول به اندازه 1105 تن ارتقا یافت.

مطالعه

نرخ آلومینیوم در بورس فلزات لندن، دیروز سه‌شنبه 30 فروردین ماه، نسبت به آخرین معاملات انجام شده (پنج‌شنبه 25 فروردین ماه)، رشد 2.2 درصدی معادل 74 دلار و 50 سنت را تجربه کرد.

مطالعه

 فعالان بازار امید دارند تولید فولاد چین در ماه آوریل نیز افزایشی  باشد اگر چه شیوع دوباره کرونا احتمالا این رویه صعودی را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

مطالعه

حد تولید سنگ آهن شرکت معدنی واله برزیل در سه ماهه اول سال جاری میلادی 6 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته که به علت بارش شدید باران در ماه ژانویه و اختلال در تولید بود.

مطالعه

طی سه ماهه اول سال جاری میلادی حد تولید فولاد خام چین به 243 میلیون و 380هزار تن رسید که حاکی از کاهش 10.5 درصدی نسبت به مدت مشابه سال 2021 میلادی است.

مطالعه

 انجمن تولیدکنندگان فولاد اعلام کرد: از اوایل فروردین تا انتها اسفند، 7 میلیون و 678 هزار تن شمش فولاد صادر شد. اما آمار مدت نظیر سال قبل، 6 میلیون و 162هزار تن بود.

مطالعه

 بیشترین میزان صادرات در سالی که سپری شد متعلق به شرکت فولاد خوزستان با ۲ میلیون و ۵۱ هزار و ۸۰۰ تن بود و صادرات بلوم، بیلت

مطالعه

به نقل از یاهو فایننس، این کارخانه پیشرفته که در اکتبر سال ۲۰۱۶  افتتاح شد، یکی از عظیم ‌ترین‌ها در نوع خود در جهان است و  گنجایش سالانه ۲ میلیون تن HBI را دارد.

مطالعه

امیر ولدخانی با بیان این مطلب اظهار داشت: طرح های پژوهشی-کاربردی ایمیدرو در حوزه HSEE طی سال 1400 حاوی «کنترل ایمنی عملیات در حوزه معادن و صنایع معدنی

مطالعه

در هفته ای که سپری شد سنگ آهن وارداتی خلوص ۶۲ درصد در چین  از ۱۵۵ دلار به پایین تر از ۱۵۲ دلار هر تن خشک سی اف آر رسید.

مطالعه

شرکت بَریک گولد، بزرگترین تولیدکننده طلای جهان اعلام کرد که به علت افت تولید در معادن کارلین و کورتز در نوادا، تولید در سه ماهه نخست ۱۷.۷ درصد نسبت

مطالعه

علی رستمی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران، در دیدار از باشگاه فرهنگی و ورزشی مس کرمان ضمن تشکر از کارکنان و مجموعه باشگاه مس کرمان

مطالعه

مدیر عامل شرکت در حاشیه این دیدار درگفتگو با خبرنگار روابط عمومی، همراه با آرزوی قبولی طاعات و عبادت و تبریک سال نو خدمت یکایک کارکنان شرکت و خانواده های محترم ایشان فرمود

مطالعه

مهدی کفایت، معاون سرمایه‌های انسانی و سازماندهی شرکت فولاد مبارکه به مناسبت روز منابع انسانی( 25 فروردین‌ماه) پیامی را صادر کرد که متن آن به شرح ذیل است:

مطالعه

بهمن خلیلی با اشاره به تولید کلاف‌های با ضخامت‌های پائین به هدف فراهم کردن نیاز بازار، افزود: رکورد جدید تولید روزانه کلاف گرم در مهرماه سال قبل به حد ۵ هزار ۱۴۰ تن بود که امسال رکورد تولید

مطالعه

 این شرکت اظهار کرد که تولید نقره تلفیقی آن در سه ماهه نخست ۲۰۲۲ نسبت به سه ماهه اول ۲۰۲۱، با ۲۵ درصد رشد به یک میلیون و ۳۱۴ هزار و ۹۵۵ اونس رسیده است.

مطالعه

مجتمع سرب نخلک از اوایل فروردین تا انتها اسفند، 8 هزار و 874 تن کنسانتره سرب تولید کرد. این رقم در مدت همانند سال گذشته، 7 هزار و 620 تن بود.

مطالعه

نخستین تفاهم نامه همکاری شرکت فولاد اقلید نیز با شرکت دانش بنیان پیشگامان صنایع آسیا صورت گرفت تا درزمینهٔ ساخت، تعمیرات، خدمات پس از فروش و همچنین فراهم کردن

مطالعه

شرکت کودلکو شیلی با تولید یک میلیون و 728 هزار تن فلز سرخ در سال 2021 میلادی(بدون تغییر نسبت به اندازه تولید سال2020 میلادی) همینطور صدر نشین 10 شرکت برتر تولیدکننده مس جهان است.

مطالعه

4 شرکت تولیدکننده آلومینیوم کشور از اوایل فروردین تا پایان اسفند سال قبل، 538 هزار و 633 تن شمش تولیدکردند. این رقم در مدت مشابه سال قبل از آن، 446 هزار و 836 تن بود.

مطالعه

محمد علی علایی، مدیر تولیدات کک و مواد شیمیائی شرکت با ابراز این خبر، گفت: طرح تولید کک خشک در سال ۱۴۰۰ به مقدار ۱۲۰۰۰۰۰ تن تعریف شده بود

مطالعه

وزارت انرژی و معادن پرو در گزارش پخش شده این هفته اعلام کرد: در فوریه ۲۰۲۲،  تولید روی در پرو، دومین کشور عظیم تولیدکننده روی در جهان، ۱۲.۸ درصد افت یافت.

مطالعه

مدیر عملیات شرکت فولاد سفیددشت با اشاره به تولید ۸۰۲ هزار تن آهن اسفنجی در بخش احیای مستقیم در یکسال گذشته گفت: با تولید این اندازه محصول، علاوه بر اجرا

مطالعه

در این دیدار موضوعات و نگرانی‌های نمایندگان در خصوص ارتقا و توسعه صنعت مس در استان کرمان ‌مطرح شده و با مدیرعامل شرکت مس تبادل نظر شد.

مطالعه

مدیرعامل سنگ آهن مرکزی ایران- بافق با ابراز این خبر گفت: تولید کارخانه گندله سازی سه چاهون شرکت سنگ آهن مرکزی ایران - بافق

مطالعه

به کوشش تمامی مدیریت‌های زیرمجموعه شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر و پیمانکاران و مشاوران برخلاف چالش‌های قطعی گاز و برق، ۸۵ رکورد تولیدی در گل‌گهر ثبت شد.

مطالعه

رکورد استخراج ماده معدنی در قسمت روباز، زیر زمینی و مجموع این دو قسمت در مجتمع معدنی سرب و روی انگوران در سال ۱۴۰۰ شکسته شد.

مطالعه

 مدیر مجتمع سنگ آهن سنگان خواف بیان کرد: این در حالی است که مطابق طرح ۱۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تن استخراج سنگ آهن در این مدت هدف گذاری شده بود

مطالعه

بیشتر استفاده زغال سنگ در کشور برای صنایع فولاد است و با توجه به اینکه امسال باید ۵۵ تن فولاد در کشور تولید کنیم، احتیاج ما به زغال سنگ بیشتر از پیش واجب است.

مطالعه

بر حسب برنامه ریزی انجام شده تولید کنسانتره سرب در سال ۱۴۰۰ حد ۸ هزار تن ارزیابی شد که در انتها سال این رقم به بیشتر از ۸ هزار تن  رسید.

مطالعه

مدیرعامل فولاد مبارکه در این بازدید به پاس قدردانی از کوششهای شبانه‌روزی کارکنان نواحی فولادسازی و ریخته‌گری مداوم و آهن‌سازی در ایام نوروز برای رسیدن به رکوردهای تولید

مطالعه

مهدی کفایت بیان کرد: در سازمان‌های بین‌المللی کارگری، شمار کارگرانی که در اثر وقایع شغلی جان خود را از دست می‌دهند نزدیک ۲٫۳ میلیون نفر در سال تخمین زده شده است

مطالعه

در ماه های ژانویه و فوریه سال کنونی میلادی مجموع تولید فولاد خام ایران به 5.3 میلیون تن رسید. همچنین بر حسب برآورد این انجمن، تولید فولاد کشورمان طی ماه فوریه

مطالعه

اندازه تولید معادن نیکل اندونزی با رشد 30 درصدی نسبت به مدت همانند سال 2020 میلادی به یک میلیون تن افزایش یافت.

مطالعه

عملیات معدنکاری به حد بیشتر از ۳۰ میلیون تن در سال ۱۴۰۰ سبب  انجام ۱۱۶ درصدی برنامه در مجتمع سنگ آهن جلال آباد شد.

مطالعه

سلیمانی مدیر عملیات شرکت فولاد سفیددشت، بیان کرد: دو هزار و ۶۹۰ تن آهن‌اسفنجی در بخش احیا مستقیم این شرکت در روز هشتم فروردین‌ماه تولید شد

مطالعه

 شرکت آهن و فولاد ارفع در 12 ماهه به پایان اسفند از فروش محصولات خود 9610 میلیارد تومان کسب درآمد نمود که از این وجه 1454 میلیارد تومان آن مرتبط به همین ماه می باشد.

مطالعه

تولید جهانی آلومینیوم از ۶۵ میلیون و ۱۰۰هزار تن در سال ۲۰۲۰ میلادی به ۶۸ میلیون تن در سال ۲۰۲۱ میلادی افزایش پیدا کرد.

مطالعه

نماینده مردم لنجان در این رویارویی با بیان این که با افزایش تولید در شرکت های عظیم همچنین ذوب آهن اصفهان، مسئولیت های اجتماعی و برنامه های اشتغالزایی محقق خواهد شد

مطالعه

اکنون بخش گندله سازی عظیم ترین فولاد ساز شرق کشور با گنجایش ۲.۵ میلیون تن فعال است و توانایی افزایش تا ۳.۴ میلیون تن با بهره حداکثری از توان مهندسی و ساخت داخل را دارد.

مطالعه

در واپسین روز از سال ۱۴۰۰، واحد فرآوری این شرکت که مسولیت برنامه ریزی، کنترل و نظارت بر تولید سنگ آهن دانه بندی شده و کنسانتره گهرزمین را بر عهده دارد

مطالعه

 بر پایه آمار اعلام شده از سمت مجتمع سنگان، طی زمان یاد شده، تولید سنگ‌آهن دانه‌بندی «پرعیار» ۳۸۷ هزار ثبت شده و این حد تولید در حالی رقم خورده است

مطالعه

 اصغر مدنی معاون بهره‌برداری شرکت فولاد هرمزگان، بیان کرد: سال ۱۴۰۰ برای صنعت فولاد سال بسیار سختی بود و دشواری ها و مانع های زیادی پیش روی فولاد هرمزگان قرار گرفت.

مطالعه

از اوایل فروردین تا انتها بهمن ماه قبل چهار شرکت سالکو، ایرالکو، المهدی و آلومینای ایران بیشتر از 509 هزار تن شمش آلومینیوم تولید کردند

مطالعه

هفتمین رکورد­شکنی متوالی با تولید ۲۸ هزار تن فروکروم از سال ۱۳۹۳ تا این زمان با توجه به گنجایش اسمی (۲۵۰۰۰ تنی) در کارخانه فروکروم جغتای صورت گرفت.

مطالعه

شرکت گل‌گهر با نصب نشانه های نوروزی و چیدن سفره‌های هفت‌سین در نقطه های گوناگون این شرکت به پیشواز بهار رفت.

مطالعه

مرکز خوزستان، محمود لندی با اظهار اینکه ساخت این اندازه آهن اسفنجی از اوایل امسال تاکنون و در آستانه نیمه شعبان میلاد با سعادت حضرت مهدی موعود (عج) و با کوشش بی‌وقفه

مطالعه

تولید این مقدار کنسانتره در حالی صورت پذیرفته که گنجایش اسمی 5 واحد تولیدی کنسانتره چادرملو  9 و نیم میلیون تن در سال است و بیشتر از 25 سال از فعالیت آن می گذرد .

مطالعه

شرکت آلومینای ایران با دستیابی دانش فنی کار و بوکسیت‌های کم عیار و همچنین استواری نظام بهینه‌سازی و تعهد عملکرد تولید، موفق به افت میزان توقفات واحد انحلال شد.

مطالعه

انجمن تولید کنندگان فولاد اظهار کرد که از اوایل فروردین تا انتها بهمن‌ماه، ۶ میلیون و ۶۴۲ هزار تن شمش فولاد صادر شد، اما شمار زمان مشابه سال گذشته

مطالعه

افزایش نرخ بی سابقه زغال سنگ ، منجر به بوجود آوردن انگیزه رشد تولید زغال سنگ چین شد. این امر به قصد کاهش تعلق خاطر اژدهای زرد به واردات زغال سنگ انجام خواهد شد.

مطالعه

صادرات شمش فولاد و محصولات فولادی کشور در 11 ماهه 1400 به ترتیب 19 و 14 درصد افزایش یافت. در این زمان افزون بر 9.6 میلیون تن فولاد راهی بازارهای خارجی شد.

مطالعه

یکی از شرکت های فناور بر حسب درخواستی که در نمایشگاه شانگهای ارائه شد، توانست پوشش‌هایی را برای استفاده در ورق آلومینیومی توسعه دهد.

مطالعه

همکاری دو گروه عظیم صنعتی به روش ارگانیک و سازمان یافته نبود، اما هم اکنون همکاری مپنا و مبارکه شکل پیوسته ای به خود گرفته که برای کشور ارزشمند است.

مطالعه

سنگ‌‌‌آهن در بازارهای جهانی روزهای پر ارتعاشی را طی هفته گذشته طی کرد؛ به نحوی که بهای سنگ‌‌‌آهن عیار ۶۲‌درصد استرالیا تحویل بنادر شمالی چین در روز ابتدایی هفته گذشته

مطالعه

شمار تولید فولادی ها نشان از آن است که از ابتدای سال جاری تا انتها بهمن ماه، تمامی فرآورده های فولادی شامل از شمش و همچنین مقاطع تخت و طویل فولادی با افت تولید یک تا ۹ درصدی

مطالعه

فولاد سنگان توانست بالاترین تولید روزانه گندله در این شرکت را به میزان ۱۸هزار و ۴۵۷ تن ثبت کند.

مطالعه

بر پایه گزارش جدید آژانس بین المللی انرژی (IEA)، پخش کردن دی اکسید کربن جهانی حاصل از احتراق انرژی و روندهای صنعتی، همزمان با آغاز اقتصادهای جهانی

مطالعه

فولاد مبارکه در سال ۱۴۰۰ توانست نزدیک به ۹۰ درصد از احتیاج های قطعات یدکی، تجهیزات و مواد مصرفی خود را از داخل کشور فراهم کند و همچنین در حال حاضر مشغول توسعه فرآیند بومی‌سازی است.

مطالعه

مدیرعامل شرکت آلومینای ایران گفت: با توجه به ظرفیت های موجود کشف بوکسیت درشمال استان سمنان، این منطقه می تواند همانند جاجرم به مرکز آلومینیوم کشور تبدیل شود.

مطالعه

در آغاز این کنفرانس علی فتی، مدیر پارک علم و فناوری استان هرمزگان اظهار کرد: فولاد هرمزگان در انقلاب صنعتی چهارم و هوشمند‌سازی پیشتاز است

مطالعه

کارشناس ارشد مهندسی مواد شرکت فولاد مبارکه بیان کرد: اثر سلسله و ترتیب اجرا عملیات تزریق کلسیم بر گرفتگی و خوردگی قطعات نسور در ریخته‌گری مداوم فولاد قابل توجه است.

مطالعه

به پشتکار تلاشگران ذوب آهن اصفهان در قسمت نورد، رکورد ساخت پروفیل میلگرد آجدار سایز ۲۲ با ۱۲۲۰ تن در یک نوبت در تاریخ ۱۵ اسفند ماه همزمان با میلاد با سعادت حضرت امام حسین (ع)

مطالعه

با درج رقم 8 هزار 462 میلیارد تومانی فروش محصولات فولاد خراسان تا انتها دی ماه، علاوه بر درج یک رکورد درآمدی، «رشد فروش» بزرگترین جبهه صنعتی شرق کشور هم حدی نو آفرید.

مطالعه

با سرمایه گذاری کشور در صنعت فولاد، زیرساخت‌ها و گنجایش های تولید فولاد پیشرفت پیدا کرد و در برنامه ششم توسعه نیز برنامه جامع فولاد تکمیل شد و به عدد گنجایش ۴۰ میلیون تنی امروزی رسید.

مطالعه

کنفرانس ریخته‌گری مداوم، بستر شایسته ای برای مبادله اطلاعات و افکار شرکت‌کنندگان ایجاد می‌کند که این قضیه می‌تواند به نقطه مثبتی در صنعت فولاد بدل شود.

مطالعه

قالب‌های تازه با ارتفاع صفحات مسی ۹۰۰ میلی‌متر بر روی خطوط ریخته‌گری ماشین شماره ۴ نصب شد که از فواید آن می‌توان به توان افزایش سرعت ریخته‌گری

مطالعه

امسال با برنامه ‌ریزی و هدفگذاری انجام شده، حد ساخت شمش آلومینیوم با ۶۰ درصد افزایش به ۴۰ هزار تن در سال خواهد رسید.

مطالعه

مجتمع فولاد قاینات پس از نزدیک دو ماه وقفه بخاطر قطع گاز،توانست طی مدت سه ماه فعالیت به گنجایش اسمی تولید ۱۰۰تن آهن اسفنجی درساعت رسید.

مطالعه

در ماه مارس قیمت های داخلی فولاد چین پس از آرامش کلی قیمت محصولات نهایی فولادی، مواد خام فولادسازی

مطالعه

یک کارشناس محیط زیست گفت: استفاده آب در صنعت بسیار کم است و بخش کلی آن در زمینه کشاورزی استفاده می‌شود و در صنایع فولادی می‌توان از پساب استفاده کرد.

مطالعه

با سپری کردن زمان، همزمان با پیشرفت انسان مصالح مورد نیاز برای تولید نیز دچار تغییر و تحول شده اند.

مطالعه

اجرا کننده پروژه خط لوله انتقال نفت خام از میدان های غرب کارون گفت: شرکت فولاد اکسین ورق های مورد نیاز برای تولید لوله های انتقال نفت سبک به مبادی صادراتی را آماده سازی می کند.

مطالعه

موسسه MEPS ایتالیا ارزیابی کرده است که تولید فولاد ضد زنگ جهان در سال 2021 با درصد دو رقمی نسبت به سال قبل همراه شده و افزایش یافته است.

مطالعه

بهاء جهانی روی روزگذشته به منوال صعودی خود ادامه داد و به بیشترین سطح ١۶ ساله رسید. تولید کنسانتره روی چین در ماه ژانویه به ١۶۶ هزار تن رسیده

مطالعه

در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ در برابر نیمه اول، ساخت آلومینیوم اولیه در چین افت یافته است. افزایش مشکلات تامین انرژی و همچنین محدودیت‌های (محیط ‌زیستی) تولید در چین مهم‌ترین علت این کاهش تولید هستند.

مطالعه

برابر آمارهای رسمی منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت، در ۱۰ ماهه امسال ۲۳ میلیون و ۴۶۲ هزار و ۴۰۰ تن فولاد خام در کشور تولید شد که بیانگر افت ۲ درصدی در هم‌سنجی با سال گذشته است.

مطالعه

یک مراحل جدید می تواند پتانسیل بزرگ جا به جایی به سمت مصرف از سوخت هیدروژنی را آزاد کند، چرا که محققان دانشگاه "کالیفرنیا سانتا کروز" یک روند جدید و مقرون به صرفه

مطالعه

در همه صنعت ها از بسته بندی غذا تا تولید هواپیماها کاربرد دارد. برگشت جهان به وضعیت عادی بعد از شیوع کرونا، با پیدایش بحران فراهم سازی سوخت در اروپا و چین همزمان شده است.

مطالعه

تصاعد بها لیتیوم در بازار داخلی چین بعد از اتمام تعطیلات سال نو در این کشور به میزانی قابل‌توجه بود که فعالان این بازار را متعجب کرد.

مطالعه

روغنی که به صورت تماماً مستقیم به جهت ایجاد برش در اقسام ماشینکاری ها و صنعت به کار می رود روغن برش بوده که دارای ارزش ویژه ای در موارد ذکر شده است.

مطالعه

امید بر این است که اگر قیمت فولاد افت خود را در باقی ماه فوریه ادامه دهد، احتمالاً در ماه مارس با افزایش درخواست، قیمت ها به شدت افزایش می یابد.

مطالعه

یک شرکت سرمایه گذاری مشترک در قسمت فولاد پاکستان آماده است تا بعد از غلبه بر مشکلات اولیه، ساخت خود را از سر بگیرد.

مطالعه

صادرات فولاد در برابر سال قبل افزونی داشته است، زیرا قیمت‌های جهانی بهبود پیدا کرده و استفاده داخلی نیز افت داشته است.

مطالعه

صنعت فولاد هند طی ژانویه 2022 میلادی حاضر رشد 1.2 درصدی ساخت محصول پایانی فولاد بود در حالی که مصرف این کشور رشد بسیار از 5 درصدی را تجربه کرد.

مطالعه

بر حسب گزارش‌های منتشر شده، شرکت‌های عظیم فولادی کشور موفق شدند از آغاز امسال تا انتهای دی‌ماه بیش از ۶ میلیون تن فولاد به سایر کشورها صادر کنند.

مطالعه

شمار ساخت فولادی‌ها نشان می‌دهد که از آغاز سال جاری تا آخر دی‌ماه، تمام فراورده‌های فولادی حاوی شمش، محصولات و همچنین مقاطع تخت و طویل فولادی با کاهش تولید

مطالعه

نرخ معاملات هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۴ درصد افت، به یک هزار و ۸۵۱ دلار و ۹۶ سنت رسید. در خرید و فروش جمعه گذشته نرخ ‌ها بیشترین افزایش را از اواسط ماه اکتبر داشت

مطالعه

جهت مشاوره و استعلام قیمت تماس بگیرید
09121504568