جهت مشاوره و استعلام قیمت تماس بگیرید : 09121504568

قیمت روز ورق فولادی

ورق فولادی چیست؟
ورق فولادی واحدی از فولاد است که به یک صفحه یا ورق نسبتاً مسطح تبدیل شده است. ورق های فولادی ساخته شده از آلیاژ آهن و قلع در دو نوع تخت و کلاف در دسترس هستند. بسته به ضخامت فولاد، ورق ها را می توان با استفاده از برش های ساده قلع یا قیچی فولادی به اندازه های مختلف برش داد. آنها با استفاده از یک ترمز فلزی خم می شوند و به انواع مختلفی از اجزا تبدیل می شوند.

ضخامت ورق فولادی بر حسب گیج اندازه گیری می شود. هر چه مقدار گیج بیشتر باشد، مواد نازک تر خواهد بود و هر چه گیج کمتر باشد، فولاد ضخیم تر و بادوام تر خواهد بود. ورق های فولادی بین 8 تا 30 گیج قرار می گیرند، اگرچه برخی از محصولات نازک تر یا ضخیم تر ممکن است برای کاربردهای خاص در دسترس باشند.

در حالی که ضخامت این ورق ها می تواند به طور گسترده ای متفاوت باشد، ورق های کاغذی بسیار نازک اغلب به عنوان "فویل" یا "برگ" شناخته می شوند. هنگامی که یک ورق فولادی بسیار ضخیم می شود، به طور کلی به آن "صفحه" می گویند. در حالی که هیچ استاندارد صنعتی برای جدا کردن ورق ها از صفحات وجود ندارد، یک ورق معمولاً می تواند با استفاده از ترمز فلزی خم شود، در حالی که یک صفحه نمی تواند.

یک ورق فولادی استاندارد در واقع می تواند از تعدادی مواد مختلف ساخته شود. فولاد نورد سرد رایج ترین و مقرون به صرفه ترین است. در حالی که فولاد نورد سرد به طور گسترده استفاده می شود، به دلیل قرار گرفتن در معرض رطوبت یا مواد شیمیایی در معرض زنگ زدگی و خوردگی در طول زمان قرار می گیرد. ورق های فولادی گالوانیزه از طریق یک فرآیند آبکاری الکتریکی با روی پوشانده شده اند که لایه ای از مقاومت در برابر خوردگی را اضافه می کند. ورق‌های فولادی ضد زنگ گران‌ترین ورق‌ها هستند و با کروم مخلوط می‌شوند تا مقاومت در برابر خوردگی را بهبود بخشند و در عین حال ظاهری جذاب به فولاد می‌دهند.

از این ورق ها می توان در کاربردهای مختلف استفاده کرد. آنها در صنعت خودروسازی برای ساخت قطعات خودرو استفاده می شوند و همچنین در ساخت و ساز هوافضا استفاده می شوند. نوعی از ورق فولادی برای ساخت پوشش برای اکثر ماشین‌آلات استفاده می‌شود و در بسیاری از قطعات الکتریکی یافت می‌شود.

محصولات ورق فولادی نیز در بسیاری از انواع پروژه ها در صنعت ساختمان استفاده می شود. سقف های ورق فلزی محبوب هستند و ممکن است از فولاد ضد زنگ یا گالوانیزه ساخته شوند. از ورق های فولادی نیز برای ساخت کانال کشی استفاده می شود که هوا را از تجهیزات گرمایشی و سرمایشی به مکان هایی در سراسر خانه منتقل می کند. این ورق ها همچنین می توانند برای اهداف تزئینی یا تکمیلی در داخل و خارج ساختمان استفاده شوند.

نظرات ثبت شده

نظری درباره این مطلب ثبت نشده است ، شما نفر اول باشید

نظر خود را به اشتراک بگزارید ایمیل شما در سایت نمایش داده نخواهد شد

جهت مشاوره و استعلام قیمت تماس بگیرید
09121504568