جهت مشاوره و استعلام قیمت تماس بگیرید : 09121504568

قیمت روز ورق مسی

فلزات به دو نوع طبقه بندی می شوند. آنهایی که حاوی آهن هستند و به طور گسترده برای کاربردهای ساختمانی و صنعتی در مقیاس بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند به عنوان فلزات آهنی طبقه بندی می شوند، در حالی که آنهایی که حاوی آهن نیستند و اغلب به دلیل هدایت الکتریکی، مقاومت در برابر خوردگی و خواص ضد باکتریایی خود مورد بهره برداری قرار می گیرند، به عنوان فلزات غیر آهنی طبقه بندی می شوند. آهنی

دومی به دلایلی جدا از ویژگی های ذکر شده در بالا به عنوان رده بالا محسوب می شود. اکثر فلزاتی که متعلق به آن کلاس هستند کاملاً دست نیافتنی یا به سختی به دست می آیند. سنگ معدن آنها یا در اعماق زمین فرو رفته یا به سادگی نادر است. علاوه بر این، صنایعی که از آنها استفاده می‌کنند نیز به یک براکت پیچیده تعلق دارند، از جمله الکترونیک، مخابرات و هوافضا.

در میان تمام فلزات غیر آهنی، مس مسلماً تأثیرگذارترین است. طلا و نقره ای وجود دارد که همه آنها را می شناسند، اما وقتی صحبت از قابلیت استفاده می شود، به مس نزدیک نمی شوند. این واقعیت که این فلز برای مدت طولانی‌تر از تمام جدول‌های زمانی تمام فلزات دیگر ترکیب شده است، گواه آن است. بشر بیش از ده هزار سال است که از مس استفاده می‌کند و دوران سلطنت آن به پایان نرسیده است. درک اینکه چرا با وجود ظهور بسیاری از فلزات غیرآهنی دیگر هنوز به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد، دشوار نیست. این به خواص شگفت انگیز آن مربوط می شود.

خواص مس
وابستگی ما به مس برای بسیاری از نیازهای روزانه ما ناشی از خواص فراوان آن است که به آن امکان می دهد به موادی با ارزش در تولید کالاهای اساسی و خدمات عمومی تبدیل شود. بسیاری از فلزات دیگر نیز وجود دارند که خواص مشابهی دارند، اما یا به این اندازه پایدار نیستند یا به مراتب کمتر فراوان هستند. بیایید نگاهی به برخی از خواصی بیندازیم که مس را به یک فلز عالی تبدیل می کند.

چکش خواری
- مس را می توان بدون شکستن چکش کاری کرد یا به شکل صفحات یا صفحات نازک درآورد. در واقع، طیف وسیعی از ضخامت‌هایی که مس می‌تواند تولید کند وجود دارد که توزیع‌کنندگان یک نمودار ضخامت ورق مس را کامل ساخته‌اند. هر گزینه را می توان برای عملکردهای بسیار خاص از آبکاری ماشین تا تزئین سطح استفاده کرد.

شکل پذیری
- مس را می توان به سیم های کوچک نیز کشید. اکثر کابل های برق مورد استفاده در ساختمان ها دارای هسته مسی هستند. برخلاف فلزات دیگری که به صورت نواری شکستنی می شوند، مس حتی زمانی که به رشته هایی با قطرهای بسیار کوچک کشیده می شود، سخت باقی می ماند.

مقاومت در برابر خوردگی
- بسیاری از مصنوعات با قدمت چندین هزار سال از مس ساخته شده اند، که به ما سرنخی می دهد که این فلز چقدر می تواند دوام بیاورد. مس، مطمئناً مانند هر فلز دیگری خورده می شود. فقط موادی که می توانند آن را خورده کنند به اندازه موادی که فلزات دیگر را خورده می کنند رایج نیستند.

رسانایی الکتریکی
- فقط شکل پذیری مس نیست که آن را به ماده ای مورد علاقه برای ساخت هسته های سیم تبدیل می کند. مس همچنین به داشتن هدایت الکتریکی برتر شناخته شده است. این فلز بعد از نقره، دومین فلز با رسانایی بالا در این سیاره است.

ظرفیت حرارتی بالا
- مس می تواند در برابر دماهای بسیار بالا، از جمله گرمای تولید شده توسط ولتاژهای بالا، مقاومت کند، که دلیلی بر این است که آن ماده ایده آل برای ساخت سیم های برق است. در حالی که نقره رسانایی الکتریکی بالاتری دارد، بسیار سریع گرم می شود و خطر آتش سوزی ایجاد می کند.

خاصیت ضد میکروبی
– بیشتر فلزات غیرآهنی این توانایی را دارند که یون هایی را آزاد کنند که به پروتئین های خاصی در میکروب ها آسیب می رساند و در این فرآیند آنها را از بین می برد. مس که پادشاه غیرآهنی است، می‌تواند تعداد زیادی باکتری را در مدت زمان کوتاهی از بین ببرد، به همین دلیل برای ساخت لوله‌ها و ظروف برای توزیع آب و فرآوری غذا ایده‌آل است.

کاربردهای ورق فلز مس
مس را می توان به اشکال مختلفی تولید کرد، اما به شکل ورق محبوبیت بیشتری دارد. از این گذشته، برنامه های زیادی وجود دارد که به ورق های مسی نیاز دارند. صرف نظر از ضخامت ورق مس، همیشه کاربرد آن وجود خواهد داشت. این محصول فلزی آنقدر محبوب است که هر زمان که نیاز پیدا کردید در شناسایی محل خرید ورق های مسی مشکل دارید. در اینجا برخی از کاربردهای ورق فلز مس آورده شده است.

لوازم جوشکاری
– قبل از جوشکاری قطعات محصول، هندسه آن ها باید با استفاده از یراق جوش ثابت شود تا از کیفیت محصول نهایی اطمینان حاصل شود. آلیاژهای مس برای چنین کاربردهایی ایده آل هستند.

تسمه های زمین
– هر سیستم یا ماشینی که با برق کار می کند باید دارای تسمه زمین برای محافظت از اجزای ضروری و افراد در برابر تخلیه الکترواستاتیک (ESD) باشد.

اتصالات لوله کشی
- مس به دلیل مقاوم بودن در برابر خوردگی، یک ماده ایده آل برای چشمک زدن است. حتی برای سقف سازی مناسب است اما از آنجایی که مس گران است، بسیاری از مردم آن را کاربردی نمی دانند.

انتقال نیرو
- اکثر چرخ دنده ها، شیارها، قرقره های تسمه و بوشینگ های مورد استفاده در سیستم های انتقال نیرو از فلزات بادوام و مقاوم در برابر سایش ساخته شده اند. بسیاری از آلیاژهای مس با معیارها مطابقت دارند.

مبدل حرارتی
- اکثر اجزای مبدل های حرارتی به دلیل ظرفیت بالای مس از مس یا آلیاژهای آن ساخته شده اند.

نظرات ثبت شده

نظری درباره این مطلب ثبت نشده است ، شما نفر اول باشید

نظر خود را به اشتراک بگزارید ایمیل شما در سایت نمایش داده نخواهد شد

جهت مشاوره و استعلام قیمت تماس بگیرید
09121504568