تماس با همیار فلز : 021-56542509

علاقه مندی ها مقایسه قیمت

قیمت ورق استیل

این مقاله توضیح می دهد که فولاد ضد زنگ چیست، اگر جوشکاری آن سخت است، از چه نوع جوشکاری باید استفاده شود، نحوه آماده سازی برای جوشکاری فولاد ضد زنگ و نکات و ترفندهای ضروری برای جوشکاری آن توضیح می دهد.

فولاد ضد زنگ چیست؟
فولاد ضد زنگ نوعی فولاد ساخته شده از آهن و کروم است. اجزای دقیق فولاد ضد زنگ ممکن است به عوامل زیادی مانند استفاده از فولاد بستگی داشته باشد. فولاد ضد زنگ نیز یک عنصر مقاوم در برابر خوردگی است.

آیا جوش دادن فولاد ضد زنگ سخت است؟
جوشکاری فولاد ضد زنگ در مقایسه با جوشکاری فولاد کربنی پیچیده تر است. این به این دلیل است که فولاد ضد زنگ گرما را حفظ می کند، به این معنی که وقتی در معرض دماهای بالای مورد نیاز برای جوش قرار می گیرد، می تواند تاب بخورد. علاوه بر این، خراش ها و لکه ها را نشان می دهد، بنابراین هنگام جوشکاری فولاد ضد زنگ باید بسیار مراقب باشید.

شما باید بدانید که چه نوع جوشکاری را می خواهید با فولاد ضد زنگ خود انجام دهید. جوشکاری آستنیتی ممکن است باعث شود که فولاد ضد زنگ مقعر یا مسطح باشد. فولاد مارتنزیتی اگر به درستی از قبل گرم نشده باشد می تواند ترک بخورد. کلید جوشکاری فولاد ضد زنگ، تهیه مواد پرکننده مناسب است. این باید با درجه مواد پایه اصلی مطابقت داشته باشد تا موفقیت آمیز باشد.

از چه نوع جوشکاری باید استفاده کرد؟
این سوال می تواند پیچیده باشد زیرا به هدف نهایی شما بستگی دارد. باید از جوشکاری قوس فلزی (MIC)، جوشکاری قوسی تنگستن گازی (GTAW) یا جوشکاری چوبی استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که هر نوع نتیجه متفاوتی خواهد داشت.

برای به دست آوردن بهترین نتیجه برای پروژه خود، باید سطح مهارت جوشکار، ظاهر قطعه نهایی و ضخامت فلز را در نظر بگیرید. اما مهمتر از همه، باید عوامل هزینه و زمان پروژه خود را در نظر داشته باشید.

آماده شدن برای جوشکاری فولاد ضد زنگ
اولین کاری که باید انجام دهید این است که ایستگاه کاری خود را تمیز کنید. اطمینان حاصل کنید که از گرد و غبار، روغن، گریس، آب و سایر عناصری که ممکن است بر فولاد ضد زنگ شما تأثیر بگذارد، تمیز باشد. این همچنین باعث می شود که فولاد ضد زنگ شما به اندازه کافی خنک باشد تا به درستی جوش داده شود.

علاوه بر این، برای استفاده از فولاد ضد زنگ باید ابزارهایی جداگانه داشته باشید. این به این دلیل است که وقتی ابزارها فولاد کربنی را لمس کنند، باقیمانده کربن روی آنها خواهد بود. سپس در طول جوشکاری به فولاد ضد زنگ شما منتقل می شود و در نهایت باعث زنگ زدگی آن می شود.

نکاتی برای جوشکاری فولاد ضد زنگ
گرمای خود را به حداقل برسانید
هنگام کار با فولاد ضد زنگ باید حرارت خود را در قسمت پایین نگه دارید. این به این دلیل است که وقتی فولاد ضد زنگ در معرض حرارت زیاد یا دمای بالا قرار می گیرد، تاب می خورد.

تفنگ جوشکاری خود را در زاویه 90 درجه نگه دارید
هنگام استفاده از تفنگ جوشکاری خود باید همیشه زاویه 90 درجه داشته باشید. این به شما کمک می کند تا فولاد ضد زنگ خود را بهتر جوش دهید.

محل کار خود را تمیز نگه دارید
تمیز نگه داشتن محل کار به تمیز نگه داشتن فولاد ضد زنگ نیز کمک می کند. این به ویژه مهم است تا فولاد ضد زنگ خود را با باقی مانده کربن آلوده نکنید. اگر این کار را انجام دهید، فولاد ضد زنگ خود را به روی زنگ زدگی باز می کنید.

از فیلترهای بزرگ خودداری کنید
قطر فیلتر زیاد روی تجهیزات جوشکاری شما گرمای بیشتری مصرف می کند. اجتناب از استفاده از فیلترهای بزرگ باعث کاهش گرما می شود و به نوبه خود پروژه شما را به هم نمی ریزد.

نظرات ثبت شده

نظری درباره این مطلب ثبت نشده است ، شما نفر اول باشید

نظر خود را به اشتراک بگزارید ایمیل شما در سایت نمایش داده نخواهد شد

جهت مشاوره و استعلام قیمت تماس بگیرید
02156542509   - 02156540771