تماس با همیار فلز : 021-56542509

علاقه مندی ها مقایسه قیمت

خرید لوله و اتصالات صنعتی

چگونه فولاد را برش دهیم

برش فولاد یک مرحله حیاتی در ساخت فولاد است، اما چرا فولاد پس از تولید نیاز به برش دارد و چرا روش های مختلفی برای برش وجود دارد؟ تعدادی از عوامل وجود دارد که این تصمیمات را تعیین می کند، بنابراین اجازه دهید آنها را مرور کنیم.

چرا فولاد نیاز به برش دارد؟
محصولات فولادی به طور کلی می توانند در اندازه ها یا ابعاد استاندارد خریداری شوند، اما بسیاری از پروژه ها برای کاربردها یا موقعیت های خاص به مشخصات متفاوتی نیاز دارند. اینجاست که برش فولاد مفید است و امکان اصلاح و اصلاح بیشتر فولادی که دریافت می کنید را فراهم می کند. برای اکثر پروژه هایی که از فولاد سازه ای استفاده می کنند، برش به اندازه یک امر ضروری است.

تکنیک های اصلی برش فولاد
بسته به جنبه های خاصی از فولاد در حال برش و همچنین تحمل یا دقت مورد نیاز برش های انجام شده، ممکن است از روش های مختلفی استفاده شود. پنج روش اصلی مورد استفاده امروزه عبارتند از:

برش لیزری
معمولاً برای فولاد نازکتر (کمتر از 1.25 اینچ) استفاده می شود، برش لیزری بسیار دقیق است و از دست دادن مواد را به حداقل می رساند. این دستگاه از یک پرتو شدید نور متمرکز شده توسط آینه ها در سر دستگاه لیزر برای هدایت گرمای شدید به فولاد و ذوب آن در مسیرهای برش از پیش تعیین شده استفاده می کند. با این حال، برش لیزری نیز کندتر از برخی از روش های برش دیگر است و می تواند ناحیه اطراف برش را گرم کند و منجر به تاب برداشتن یا استرس حرارتی شود.


برش واترجت
همانطور که از نامش پیداست، برش واترجت از آب پرفشار (یا مخلوطی از آب و یک ماده ساینده مانند گارنت یا اکسید آلومینیوم) برای فرسایش سریع و برش فولاد استفاده می کند. برخلاف برش لیزری، این روش اعوجاج حرارتی ندارد و می‌تواند قطعات ضخیم‌تر فولاد را تا 8 اینچ برش دهد. به همین دلیل، برش واترجت نیز به دلیل تطبیق پذیری، دقت و هزینه های عملیاتی گران، گران ترین نوع برش فولاد است.

برش پلاسما
پلاسما یا گاز یونیزه فوق گرم از طریق یک نازل ظریف به سمت فولاد (یا سایر مواد رسانای الکتریکی) هدایت می شود و از یک قوس الکتریکی استفاده می کند که از پلاسمای رسانا عبور می کند تا فولاد را ذوب کند. سپس گاز پرفشار نازل، فولاد مذاب را بریده و آن را دور می کند و قطعه کار را برش می دهد. این روش سریع است، اما معمولاً با ضخامت حدود 1.5 اینچ (2.5 اینچ برای برش های پلاسما CNC) محدود می شود و می تواند لبه برش با کیفیت پایین تری نسبت به روش های دیگر داشته باشد.

برش شعله
فولاد برش شعله که برش اکسی سوخت نیز نامیده می شود، اغلب شامل پیش گرم کردن قطعه در اطراف ناحیه ای است که قرار است برش داده شود. سپس از یک مشعل برای ترکیب اکسیژن و گازهای سوخت (استیلن، پروپان، پروپیلن و غیره) استفاده می شود تا فلز را اکسید و ذوب کند و محصولات فولادی بزرگ را برش دهد. در حالی که برش شعله به دلیل فرآیند پیش گرمایش کندتر از برش پلاسما است، معمولاً مقرون به صرفه ترین روش است و می تواند فولاد را تا ضخامت 48 اینچ برش دهد. برش شعله همچنین می تواند نسبت به روش های دیگر با دقت کمتری تنظیم شود - اما در این اندازه ها، دقت و تلورانس ها بسیار کمتر ظریف و سخت است. بیشتر برش فولادی که ما انجام می دهیم برش شعله است.

اره کردن
روش نهایی برش فولاد نیز ابتدایی ترین روش است، و آن استفاده از اره دایره ای یا نواری برای این فرآیند است. فولاد برش اره می تواند تحمل نزدیک و همچنین کاهش مواد زائد تولید شده را فراهم کند.

امروز فولاد خود را برش دهید
سرویس فولاد این قابلیت را دارد که محصولات فولادی شما را با نرخ مقرون به صرفه و برای هر یک از نیازهای پروژه شما به اندازه ای برش دهد. چه نیاز به برش شعله، اره کاری یا سایر خدمات تکمیلی مانند گالوانیزه کردن یا آزمایش ضربه داشته باشید، ما می توانیم به سرعت فولاد مورد نیاز شما را تامین کنیم.

نظرات ثبت شده

نظری درباره این مطلب ثبت نشده است ، شما نفر اول باشید

نظر خود را به اشتراک بگزارید ایمیل شما در سایت نمایش داده نخواهد شد

جهت مشاوره و استعلام قیمت تماس بگیرید
02156542509   - 02156540771