جهت مشاوره و استعلام قیمت تماس بگیرید : 09121504568

ورق گالوانیزه گرم

گالوانیزه گرم چیست؟
گالوانیزه گرم (HDG) فرآیند پوشش دادن فولاد ساخته شده با غوطه ور کردن آن در حمامی از روی مذاب است. سه مرحله اساسی در فرآیند گالوانیزه گرم وجود دارد. آماده سازی سطح، گالوانیزه کردن و بازرسی.

آماده سازی سطح
هنگامی که فولاد ساخته شده به تأسیسات گالوانیزه می رسد، با سیم آویزان می شود یا در یک سیستم قفسه ای قرار می گیرد که می تواند توسط جرثقیل های سقفی بلند شود و در طول فرآیند حرکت کند. سپس فولاد از یک سری سه مرحله تمیز کردن عبور می کند. چربی زدایی، اسیدی و روان کردن. چربی زدایی کثیفی، روغن و بقایای آلی را از بین می برد، در حالی که حمام اسیدی فلس آسیاب و اکسید آهن را از بین می برد. مرحله نهایی آماده سازی سطح، شار کردن، اکسیدهای باقی مانده را حذف می کند و فولاد را با یک لایه محافظ می پوشاند تا از تشکیل اکسید بیشتر قبل از گالوانیزه جلوگیری شود. آماده سازی سطح مناسب بسیار مهم است، زیرا روی با فولاد ناپاک واکنش نشان نمی دهد.

گالوانیزه کردن
پس از آماده سازی سطح، فولاد در حمام مذاب (830 فارنهایت) با حداقل 98 درصد روی غوطه ور می شود. فولاد با زاویه ای به داخل کتری پایین می آید که به هوا اجازه می دهد از اشکال لوله ای یا سایر حفره ها خارج شود و روی به داخل، روی و از طریق کل قطعه جریان یابد. آهن موجود در فولاد در حالی که در کتری غوطه ور است، به صورت متالورژیکی با روی واکنش می دهد و یک سری لایه های بین فلزی روی-آهن و یک لایه بیرونی روی خالص را تشکیل می دهد.

بازرسی
مرحله آخر بازرسی پوشش است. تعیین بسیار دقیق کیفیت پوشش را می توان با یک بازرسی بصری به دست آورد، زیرا روی با فولاد ناپاک واکنش نشان نمی دهد، که باعث می شود یک ناحیه بدون پوشش روی قطعه باقی بماند. علاوه بر این، می توان از یک ضخامت سنج مغناطیسی برای تأیید ضخامت پوشش با الزامات مشخصات استفاده کرد.

مزایای پوشش
گالوانیزه گرم مزایای زیادی برای فولادی که محافظت می کند دارد. لایه‌های آلیاژ روی و آهن با پیوند متالورژیکی نه تنها مانعی بین فولاد و محیط ایجاد می‌کنند، بلکه به طور کاتدی از فولاد محافظت می‌کنند. حفاظت کاتدی ارائه شده توسط روی به این معنی است که پوشش گالوانیزه خود را قربانی می کند تا از فولاد پایه زیرین در برابر خوردگی محافظت کند.

پوشش محکم چسبیده، که دارای استحکام پیوند حدود 3600 psi است، همچنین در برابر سایش بسیار مقاوم است، زیرا لایه های بین فلزی سخت تر از فولاد پایه هستند. با این حال، حتی اگر پوشش آسیب دیده باشد، عمل قربانی روی از فولاد در معرض دید تا ¼ اینچ محافظت می کند.

علاوه بر حفاظت کاتدی ارائه شده توسط گالوانیزه گرم، چند ویژگی دیگر از پوشش وجود دارد که طول عمر را فراهم می کند. اول، واکنش در کتری گالوانیزه یک فرآیند انتشار است، به این معنی که پوشش عمود بر سطح رشد می کند، و اطمینان حاصل می کند که تمام گوشه ها و لبه ها حداقل ضخامت برابر با سطوح صاف دارند. علاوه بر این، غوطه ور شدن کامل در حمام روی پوشش کامل فولاد، از جمله فضای داخلی سازه های توخالی را فراهم می کند.

در نهایت، پوشش روی به طور طبیعی یک لایه غیر قابل نفوذ از محصولات خوردگی را بر روی سطح ایجاد می کند که به عنوان پتینه روی شناخته می شود. پتینه، حفاظت کاتدی، پوشش کامل و همه این ویژگی های دیگر، فولاد گالوانیزه گرم را با عمر طولانی و بدون تعمیر و نگهداری فراهم می کند.

نظرات ثبت شده

نظری درباره این مطلب ثبت نشده است ، شما نفر اول باشید

نظر خود را به اشتراک بگزارید ایمیل شما در سایت نمایش داده نخواهد شد

جهت مشاوره و استعلام قیمت تماس بگیرید
09121504568