جهت مشاوره و استعلام قیمت تماس بگیرید : 09121504568

انواع ورق فلزی

 هنگام انتخاب نوع ورق فلزی که برای هدف شما مناسب تر است، باید ویژگی های فلز را به دقت در نظر بگیرید. ورق فلزی یکی از مهم ترین مواد است و کاربرد آن در بسیاری از صنایع مانند هوانوردی، تولید، معدن، ساخت و ساز، کشاورزی و کشتیرانی گسترش می یابد.

ورق فلزی از آلومینیوم، مس و برنج، فولاد ضد زنگ، تیتانیوم، نیکل و قلع ساخته شده است. ورق مس یکی از رایج ترین انواع فلز است که در لوازم برقی، ساختمانی و اکثر لوازم خانگی مورد استفاده قرار می گیرد.

1. رسانایی الکتریکی بالا

برای سازندگان برق، چیزی که بیش از مس نیاز دارند، مس با کیفیت است. به این ترتیب، ورق مس معمولاً در میان سازندگان تجهیزات الکتریکی مانند ریزتراشه ها، آهنرباهای الکتریکی، هیت سینک ها، الکترودهای جوشکاری و بردهای مدار تقاضای زیادی دارد. سازندگان این محصولات الکتریکی بیشترین مصرف کنندگان ورق مس برای فروش را دارند. رسانایی حرارتی مس آن را به یکی از مفیدترین مواد در ساخت کلیه لوازم الکترونیکی پیشرفته تبدیل می کند.

2. به راحتی بازیافت و استفاده مجدد

ورق مس به راحتی بدون از دست دادن کیفیت خود بازیافت می شود. تخمین زده می شود که بیش از 40 درصد از فلز جدید تولید شده بازیافت می شود. برای فلزات ترکیبی، مس بالاترین درصد مواد مورد استفاده است. این واقعیت که بیشتر مس مورد استفاده بازیافت و استفاده مجدد می شود ورق مس برای فروش را در مقایسه با سایر انواع فلز مقرون به صرفه تر می کند.

3. مقاومت بالا در برابر خوردگی

مس کمترین میزان واکنش پذیری را دارد. با آب و اسیدها واکنش نمی دهد و اکسید مس واکنش آن با اکسیژن را کند می کند. تنها فلزات دیگری که سرعت واکنش پذیری کمتری نسبت به مس دارند، فلزات گرانبها هستند. با این حال، فلزات گرانبها برای تولید صنعتی بسیار گران هستند. شرکت های گاز و سوخت، در کنار شرکت های برق، خریداران بزرگ ورق مس برای فروش هستند. از آنجایی که مس با آب و اسید واکنش نشان نمی‌دهد، ورق مس را به ماده‌ای مناسب برای ساخت لوله‌های مجرا، فاضلاب و لوله‌های آب تبدیل می‌کند.

4. مس انعطاف پذیرتر است

ورق فلز مس به راحتی خم می شود و آن را برای تولید صنعتی مناسب می کند. بنابراین از ورق مس برای ساخت تجهیزات در هر اندازه و شکل استفاده می شود. علاوه بر این، به دلیل نرم و چکش خوار بودن آن، به راحتی می توان آن را در طرح های مختلف رول کرد. این باعث می شود علاوه بر کاربرد اصلی صنعتی، برای اهداف تزئینی نیز قابل استفاده باشد.

5. مس مانع از رشد باکتری ها می شود

از آنجایی که مس بیوستاتیک است، باکتری ها روی آن رشد و تکثیر نمی شوند. به این ترتیب، روی ورق های فلزی مسی و تجهیزات ساخته شده از مس، کپک رشد می کند. این کیفیت ورق مس را به ماده ای مفید در ساخت سخت افزارهای دریایی تبدیل می کند.

ورق فلز مس یکی از مفیدترین مواد در جهان است. از یخچال اتاقتان گرفته تا کامپیوترهای محل کارتان، ورق مسی در تولید آنها استفاده می شود. تقاضا برای مس در سرتاسر جهان زیاد است و به این کمک می کند که بیشتر مس استفاده شده قابل بازیافت و استفاده مجدد باشد. قبل از خرید ورق مسی، باید از کاربرد آن مطمئن باشید تا از آن به نحو مطلوب استفاده کنید. بهترین کار این است که ورق فلز مس را نیز از یک فروشنده یا تامین کننده قابل اعتماد فلز خریداری کرده باشید تا بهترین کیفیت را داشته باشید.

نظرات ثبت شده

نظری درباره این مطلب ثبت نشده است ، شما نفر اول باشید

نظر خود را به اشتراک بگزارید ایمیل شما در سایت نمایش داده نخواهد شد

جهت مشاوره و استعلام قیمت تماس بگیرید
09121504568