جهت مشاوره و استعلام قیمت تماس بگیرید : 09121504568

خرید آنلاین استنلس استیل و فلزات رنگی

تاریخچه مس
بیشتر مس در سنگ معدن وجود دارد و باید قبل از استفاده از آن برای خلوص ذوب شود یا از سنگ معدن آن استخراج شود. 

انسان‌ها حداقل 8000 سال است که از مس چیزهایی می‌سازند و در حدود 4500 سال قبل از میلاد مسیح به چگونگی ذوب این فلز پی برده‌اند. جهش تکنولوژیکی بعدی ایجاد آلیاژهای مس با افزودن قلع به مس بود که فلز سخت‌تری نسبت به قطعات جداگانه آن ایجاد کرد: برنز. طبق گزارش The History Channel توسعه فناوری آغازگر عصر برنز بود، دوره ای که تقریباً 3300 تا 1200 قبل از میلاد را شامل می شود و با استفاده از ابزار و سلاح های برنزی متمایز می شود.

طبق مقاله ای که در سال 2014 در PLOS ONE منتشر شده است، مس احتمالاً از منطقه قفقاز، واقع در منطقه کوهستانی جنوب شرقی روسیه، ارمنستان، آذربایجان و گرجستان در فاصله بیش از 600 مایل (1000 کیلومتر) آمده است. در مصر باستان، مردم از آلیاژهای مس برای ساخت جواهرات از جمله انگشترهای پا استفاده می کردند.

محققان همچنین معادن عظیم مس را از قرن 10 قبل از میلاد یافته اند. در اسرائیل. مس حتی ممکن است اولین آلاینده ای باشد که انسان در حدود 7000 سال پیش روی محیط زیست منتشر کرد.

مس چیست؟

برنامه‌های جامعه برای جهانی کربن زدایی بر انرژی‌های تجدیدپذیر و برق‌رسانی حمل‌ونقل تکیه خواهد کرد، که یک استراتژی مستلزم مصرف مس است. فعالیت‌های استخراج مس برای پاسخگویی به این تقاضای رو به رشد با مشکل مواجه خواهند شد، زیرا نرخ کشف ذخایر مس جدید با تاخیر مواجه است و معادن فعلی فعال در حال کاهش هستند. تخمین زده می شود که کمبود عرضه معدن مس می تواند تا سال 20341 به 15 میلیون تن برسد.

پاسخگویی به این تقاضا برای مس و سایر مواد معدنی انرژی پاک، در پس زمینه محدودیت های عملیاتی/زیست محیطی رو به رشد، نیازمند نوآوری ها و پذیرش فناوری های پاک است. جامعه معدنی که بین 4 تا 7 درصد از انتشار جهانی را تشکیل می دهد، سال 2050 را برای خالص صفر به عنوان هدف خود برای کربن زدایی تعیین کرده است. به این معنی که برای دستیابی به هدف تغییر اقلیم 1.5 درجه سانتی گراد تا سال 2050، صنعت معدن باید انتشار مستقیم CO2 را به صفر برساند.

کربن زدایی همه چیز نیست. با این حال، فشار سرمایه گذاران در حال افزایش است و مجوز اجتماعی برای فعالیت سخت تر می شود. معادن مس باید ردپای محیطی و شدت مصرف آب و/یا برق را کاهش دهند. علاوه بر این، غلظت یا عیار مس در کانسارهای اقتصادی مقرون به صرفه در حال کاهش است.

 تفکیک سنگ معدن فله: چرا ضایعات را پردازش می کنیم؟
ماهیت متغیر رسوبات در سطح مقیاس خرد را نمی توان به طور موثر در مدل های بلوکی نشان داد. انجام این کار حفاری فشرده و بسیار پرهزینه خواهد بود. این می تواند در برخی از رسوبات به معنای سطح بالایی از ناهمگونی در توزیع درجه و/یا ترکیب باشد که نمی توان آن را تا سطح نیمکت اندازه گیری کرد. به این ترتیب، بسیاری از تغلیظ‌کنندگان با مواد اولیه بسیار متغیر، گاهی اوقات به صورت ساعتی مواجه هستند. مواد بالاتر از درجه برش ممکن است به طور معمول به زباله فرستاده شود. برعکس، ذخایر خوراک می‌تواند به راحتی به پایین‌تر از درجه قطع مشخص شده برود.

سنجش و مرتب‌سازی سنگ معدن، پیش تغلیظ خوراک تغلیظ‌کننده را قادر می‌سازد و همزمان قوام آن را بهبود می‌بخشد. این پایه و اساس را برای عملکرد بهتر در تمام عملیات های بعدی ایجاد می کند و سود سهام را از طریق:

افزایش استفاده از منابع
افزودن توان عملیاتی بدون گسترش کارخانه
کاهش مصرف آب به ازای هر تن محصول
کاهش مصرف انرژی به ازای هر تن محصول
افزایش بهبودی
برای یک معدن سبز جدید، مرتب‌سازی مؤثر سنگ معدن می‌تواند به معنای مدار آسیاب کوچک‌تر و طرح کلی متمرکزکننده باشد که منجر به کاهش CAPEX می‌شود. همچنین می تواند به معنای دسترسی موثرتر به ذخایر ماهواره ای درجه پایین باشد.

برای یک کارخانه تاسیس شده، برآوردها نشان می دهد که تفکیک سنگ معدن می تواند سود اضافی در منطقه 100 میلیون دلاری، بدون توسعه آسیاب را به ارمغان بیاورد (بر اساس 40000 تن در روز).

تفکیک سنگ معدن فله متکی به فناوری تحلیلی است که می تواند به سرعت موادی را که در درجه برش یا کمتر از آن هستند متمایز کند. دقت و دقت آنالایزر به همان اندازه با جریمه های بالا برای پذیرش نادرست و رد نادرست بسیار مهم است. پذیرش نادرست بر میانگین عیار ذخیره خوراک یا خوراک گیاه تأثیر منفی می‌گذارد.

رد کاذب مس قابل بازیافت را به توده زباله می فرستد و منجر به تلفات می شود. یک راه حل آنالایزر با مشخصات بالا، از دست دادن مواد ارزشمند ارسال شده به زباله را به حداقل می رساند، در حالی که تنها سنگ معدنی با صرفه اقتصادی را در این فرآیند هدایت می کند.

در مورد راه حل هایی که باید به صنعت مس ارائه دهیم از کتاب الکترونیکی خود بیشتر بیاموزید.

چرا باید PGNAA / PFTNA در معدن مس استفاده شود؟
تکنیک‌های آنالیز فعال‌سازی نوترون مانند آنالیز فعال‌سازی نوترون گاما سریع (PGNAA) یا فعال‌سازی سریع حرارتی خنثی پالسی (PFTNA) برای مرتب‌سازی سنگ معدن به خوبی مناسب هستند.

بمباران مواد با نوترون ها باعث می شود که عناصر پرتوهای گاما ثانویه ساطع کنند و یک «اثر انگشت» شناسایی ایجاد کنند. آنالایزرهای PGNAA و PFTNA به کل جریان سنگ ورودی نفوذ می کنند و از تجزیه و تحلیل کل جریان مواد اطمینان می دهند.


مس بومی یک عنصر و یک ماده معدنی است. در مناطق اکسید شده رسوبات مس یافت می شود. در رگه های گرمابی؛ در حفره های بازالت که با محلول های گرمابی در تماس بوده اند. و به عنوان پر کردن و جایگزینی منافذ در کنگلومراهایی که با محلول های گرمابی در تماس بوده اند. به ندرت در مقادیر زیاد یافت می شود، بنابراین به ندرت هدف اصلی یک عملیات معدنی است. بیشتر مس تولید شده از ذخایر سولفید استخراج می شود.

کالکوپیریت
کالکوپیریت مهمترین سنگ معدن مس است.


موارد استفاده از مس
مس بومی احتمالاً یکی از فلزات اولیه بود که توسط مردم باستان کار می شد. تکه‌های فلز را می‌توان در چند ناحیه در جریان‌ها یافت و خواص آن باعث می‌شود که به راحتی بدون مرحله پردازش مورد نیاز کار شود. درخشش فلزی مس توجه مردم را به خود جلب کرد. امروزه بیشتر مس از سنگ معدن سولفید تولید می شود.

مس یک رسانای عالی الکتریسیته است. بیشتر مسی که امروزه استخراج می شود برای هدایت الکتریسیته - بیشتر به عنوان سیم کشی استفاده می شود. همچنین رسانای عالی گرما است و در ظروف پخت و پز، سینک های حرارتی و مبدل های حرارتی استفاده می شود. همچنین مقادیر زیادی برای ساخت آلیاژهایی مانند برنج (مس و روی) و برنز (مس، قلع و روی) استفاده می شود. مس با فلزات گرانبها مانند طلا و نقره نیز آلیاژ می شود. مس کاربردهای بسیار دیگری نیز دارد.

نظرات ثبت شده

نظری درباره این مطلب ثبت نشده است ، شما نفر اول باشید

نظر خود را به اشتراک بگزارید ایمیل شما در سایت نمایش داده نخواهد شد

جهت مشاوره و استعلام قیمت تماس بگیرید
09121504568