جهت مشاوره و استعلام قیمت تماس بگیرید : 09121504568

قیمت گسکت اسپیرال

غلظت روی (mg kg-1) در لایه های خاک آرنوسول و فلوویزول در پایان آزمایش ستون خاک. خطوط بریده نشان دهنده لایه های خاک تجزیه شده است.

به طور کلی، 99.6، 99.3، و 99.4 درصد از روی منتقل شده از طریق OW در لایه های بالایی خاک (0-3 و 3-6 سانتی متر) به ترتیب برای فلوویزول اصلاح شده با SS، فلوویزول اصلاح شده با PM و آرنوزول اصلاح شده با SS انباشته شده است.

در حالی که 97.6٪ روی در لایه 0-3 سانتی متری خاک برای arenosol اصلاح شده با PM انباشته شده است. این تجمع اگزوژن روی در لایه های فوقانی خاک پس از پخش OW قبلاً مشاهده شده است. به عنوان مثال، Formentini و همکاران. (6) تأثیر 11 سال پخش دوغاب خوک در خاک هاپلودکس رسی را ارزیابی کرد.

آنها به این نتیجه رسیدند که بیشتر روی برون‌زا در لایه‌های سطحی خاک انباشته می‌شود، با جذب توسط محصولات و شستشو تقریباً در تعادل کلی روی ناچیز است.


این مطالعه به طور خاص اثر خاک را برجسته کرد. آرنوسول شسته شدن بخش کوچکی از روی را در آب تخلیه شده (اطلاعات پشتیبانی S6) و مهاجرت از عمق 0 به 6 سانتی متر را افزایش داد. بافت شنی آرنوسول مرتبط با رسانایی هیدرولیکی بالای آن ممکن است حرکت ذرات یا محلول روی را مورد پسند قرار دهد.

برعکس، مقادیر بالاتر خاک رس، کربنات و OM، pH پایه و ظرفیت تبادل کاتیونی بالاتر فلوویزول ممکن است باعث تجمع روی در لایه سطحی شود.


یک افکت OW نیز برجسته شد. این کاهش pH رایج است و به اثر اسیدی کانی سازی OW و فرآیند نیتریفیکاسیون آمونیوم نسبت داده می شود. (27،35،36) به خوبی ثابت شده است که pH محرک اصلی حلالیت روی در خاک است (37) و کاهش مشاهده شده در pH به نفع شستشوی روی در آرنوزول اصلاح شده با SS است. با این حال، شستشوی روی در خروجی ستون arenosol اصلاح شده با PM (1.9٪ ورودی روی) تعجب آور بود زیرا pH محلول خاک در طول آزمایش پایدار و کمی قلیایی (pH = 7.3-8) بود (اطلاعات پشتیبانی S6). ).

با این وجود، شستشوی روی با DOC در خروجی ستون ارتباط نزدیکی داشت (اطلاعات پشتیبانی S7). کمپلکس با لیگاندهای آلی می تواند کسری از روی برون زا را بسیج کند. چندین مطالعه به این نتیجه رسیدند که انتقال کلوئیدی می تواند به انتقال عناصر کمیاب در خاک به دنبال گسترش OW کمک کند.

آنها شستشوی بارهای قابل توجه فلز محلول را در ارتباط با کلوئیدهای زیست جامد قابل پخش در آب نشان دادند. به طور مشابه، یاماموتو و همکاران. سرنوشت فسفر، روی و مس را در خاک تحت تأثیر استفاده طولانی مدت از کمپوست کود خوکی مورد مطالعه قرار دادند.

آنها نشان دادند که کاربرد مداوم کمپوست تشکیل یک کلوئید قابل پخش در آب را افزایش می دهد که در آن روی، مس و فسفر انباشته شده است.

برای هر دو خاک، کاربرد PM یا SS به طور قابل توجهی زیست توده کاهو را در مقایسه با خاک شاهد بارور نشده افزایش داد . هیچ تفاوت معنی داری در عملکرد بین چرخه های کشت اول و دوم کاهو در همان تیمار یافت نشد (به جز کنترل فلوویزول، که برای آن کاهش زیست توده خشک مشاهده شد). این ارزش کوددهی OW را برجسته می کند، که نشان دهنده یک جایگزین بالقوه برای کودهای معدنی برای تولید محصول است.
 

میانگین زیست توده خشک کاهو برداشت شده در هر ستون خاک (g) و (ب) میانگین جذب روی توسط کاهو در هر ستون خاک (mg). حروف مختلف نشان دهنده تفاوت معنی داری بین تیمارها در سطح 5 درصد است. PM: کود مرغی؛ SS: لجن فاضلاب.


اگر این روند، یعنی عملکرد ثابت محصول همراه با افزایش جذب روی، با آزمایش‌های طولانی‌مدت با کاربرد مکرر OW و چرخه‌های کشت متوالی تأیید شود، کوددهی OW می‌تواند فرصتی برای بهبود محتوای روی در محصولات غذایی اصلی باشد. چنین تقویت زیستی زراعی می تواند به مقابله با کمبود روی در جمعیت انسانی کمک کند که عامل بیماری و مرگ در کشورهای در حال توسعه است. با این حال، مزایای استفاده از OW برای افزایش غلظت روی گیاه باید همراه با جذب بالقوه عناصر کمیاب سمی مانند Cd یا Pb ارزیابی شود.


فسفات باعث ایجاد روی در خاک های OW و اصلاح شده می شود.

مس یک عنصر شیمیایی با نماد مس است. عدد اتمی: 29. وزن اتمی: 63.546 AMU (واحد جرم اتمی).
مس از کلمه لاتین cuprum به معنای "از جزیره قبرس" گرفته شده است.
مس قدیمی ترین فلز بشر است که بیش از 10000 سال قدمت دارد. یک آویز مسی کشف شده در شمال عراق کنونی مربوط به 8700 سال قبل از میلاد مسیح است.


مصریان به قدری از مس استفاده می کردند که در سیستم هیروگلیف خود از نماد ankh برای نشان دادن مس استفاده می کردند. مس همچنین نشان دهنده زندگی ابدی در فرهنگ آنها بود.


خواص فیزیکی مس یکی از منحصر به فردترین ویژگی های آن است. به جز طلا، مس تنها فلزی است که رنگ طبیعی دارد. سایر فلزات یا خاکستری یا سفید هستند.


مس را می توان بدون از دست دادن خواص بازیافت کرد و آن را به یک انتخاب منطقی در عصر پایداری جهانی تبدیل کرد.
امروزه بیش از 400 آلیاژ مس مورد استفاده قرار می گیرد. برنج آلیاژی از مس و روی است، در حالی که برنز آلیاژی از مس، قلع، آلومینیوم، سیلیکون و بریلیم است.


مس برای سلامت انسان ها، حیوانات و گیاهان حیاتی است و بخشی ضروری از رژیم غذایی انسان است. غذاهای غنی از مس عبارتند از: لوبیا خشک، بادام، کلم بروکلی، شکلات، سیر، سویا، نخود فرنگی، محصولات گندم کامل و غذاهای دریایی.
مس عملکرد محصولات حاوی آن را به حداکثر می رساند و به صرفه جویی در انرژی، CO2، پول و زندگی کمک می کند.
مس یک عامل حیاتی و مثبت برای نوع بشر است و برای قرن ها کیفیت زندگی ما را بهبود بخشیده است.

نظرات ثبت شده

نظری درباره این مطلب ثبت نشده است ، شما نفر اول باشید

نظر خود را به اشتراک بگزارید ایمیل شما در سایت نمایش داده نخواهد شد

جهت مشاوره و استعلام قیمت تماس بگیرید
09121504568