تماس با همیار فلز : 021-56542509

علاقه مندی ها مقایسه قیمت

قیمت فلنج استیل

اکسیداسیون و خوردگی فلزات از مشکلات اساسی در علم و فناوری مواد است که با استفاده از انواع زیادی از تکنیک های تجربی و محاسباتی مورد مطالعه قرار گرفته است. در اینجا برخی از مطالعات اخیر را مرور می کنیم که منجر به پیشرفت های قابل توجهی در درک سطح اتمی ما از اکسید مس شده است، یکی از اکسیدهای فلزی که بیشتر مورد مطالعه و درک قرار گرفته است.


در واقع، نشان داده شده است که رشد اکسید با سطح همبسته است و در بیشتر موارد، از طریق تشکیل جزیره‌های نانو اکسیدی که با قرار گرفتن در معرض مداوم اکسیژن، رشد می‌کنند و در نهایت به هم می‌پیوندند، ادامه می‌یابد. ما همچنین نشان می‌دهیم که چگونه محاسبات ساختار الکترونیکی به طور فزاینده‌ای در کمک به توصیف ساختارها و انرژی سطوح مختلف اکسید مس مفید شده‌اند.

با این حال تعدادی از چالش ها باقی مانده است. به عنوان مثال، مشخص نیست که تحت چه شرایطی اکسیداسیون مس در هوا در دمای اتاق (معروف به اکسیداسیون بومی) منجر به تشکیل یک لایه اکسید مس و یا همچنین یک لایه مسی می شود.
 علاوه بر این، جزئیات اتمی هسته‌زایی جزایر اکسیدی هنوز ناشناخته است.


اثرات افزودنی های آلیاژی بر تر شدن دو نوع کربن، گرافیت HX30 و کربن زجاجیه، با هدف توسعه سیستمی برای اشباع فلز مجموعه های فیبر کربن مورد بررسی قرار گرفته است. مس خالص خنثی و غیرتر است اما دو افزودن باعث خیس شدن مس شد: کروم در هر دو بستر و V فقط روی کربن زجاجیه. بسیاری از افزودنی ها یک لایه واکنش کاربید را در سطح مشترک تشکیل می دهند و در دو سیستم مرطوب کننده، این یک لایه نازک، پیوسته و منسجم بود.

داده‌ها از نظر خواص شیمیایی و فیزیکی سیستم مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته‌اند و مشخص شد که رفتار خیس شدن آلیاژهای مس بر روی گرافیت HX30 و کربن زجاجیه را می‌توان بر حسب رفتار کاربیدهای محصول واکنش افزودنی آلیاژی توضیح داد.

مس تنها فلزی است به جز طلا که رنگ آن به طور طبیعی نقره ای یا خاکستری نیست.مس فلزی براق و قهوه ای مایل به قرمز است.

مس براق و مایل به قرمز اولین فلزی بود که توسط انسان دستکاری شد و امروزه به عنوان یک فلز مهم در صنعت باقی مانده است.

قدیمی ترین شی فلزی یافت شده در خاورمیانه از مس تشکیل شده است. این یک جک کوچک بود که قدمت آن به 5100 سال قبل از میلاد می رسد. و پنی ایالات متحده در اصل از مس خالص ساخته شده بود (اگرچه امروزه 97.5٪ روی با پوست نازک مس است).

بر اساس گزارش سازمان زمین شناسی ایالات متحده  (USGS)، مس به عنوان سومین فلز صنعتی پرمصرف در جهان پس از آهن و آلومینیوم قرار دارد. حدود سه چهارم این مس برای ساخت سیم های برق، کابل های مخابراتی و الکترونیک مصرف می شود.
جدا از طلا، مس تنها فلز جدول تناوبی است که رنگ آن به طور طبیعی نقره ای یا خاکستری نیست.


پیکربندی الکترون و خواص عنصری مس
عدد اتمی (تعداد پروتون های هسته): 29
نماد اتمی (در جدول تناوبی عناصر): مس
وزن اتمی (جرم متوسط ​​اتم): 63.55
چگالی: 8.92 گرم بر سانتی متر مکعب
فاز در دمای اتاق: جامد
نقطه ذوب: 1984.32 درجه فارنهایت (1084.62 درجه سانتیگراد)
نقطه جوش: 5,301 فارنهایت (2,927 C)
تعداد ایزوتوپ ها (اتم های یک عنصر با تعداد نوترون های متفاوت): 35; 2 پایدار
رایج ترین ایزوتوپ ها: Cu-63 (69.15٪ فراوانی طبیعی) و Cu-65 (30.85٪ فراوانی طبیعی)


تاریخچه مس
بیشتر مس در سنگ معدن وجود دارد و باید قبل از استفاده از آن برای خلوص ذوب شود یا از سنگ معدن آن استخراج شود. اما با توجه به سایت پایگاه داده شیمی، Chemicool (در برگه جدید باز می شود)، گاهی اوقات واکنش های شیمیایی طبیعی می توانند مس بومی را آزاد کنند.

انسان‌ها حداقل 8000 سال است که از مس چیزهایی می‌سازند و در حدود 4500 سال قبل از میلاد مسیح به چگونگی ذوب این فلز پی برده‌اند. جهش تکنولوژیکی بعدی ایجاد آلیاژهای مس با افزودن قلع به مس بود که فلز سخت‌تری نسبت به قطعات جداگانه آن ایجاد کرد: برنز. طبق گزارش The History Channel  توسعه فناوری آغازگر عصر برنز بود، دوره ای که تقریباً 3300 تا 1200 قبل از میلاد را شامل می شود و با استفاده از ابزار و سلاح های برنزی متمایز می شود.

مصنوعات مسی در سراسر تاریخچه پاشیده شده است. جغد کوچک یا ابزار نوک تیز متعلق به 5100 سال قبل از میلاد مسیح. همراه با زنی میانسال در روستایی باستانی در اسرائیل به خاک سپرده شد. جغد نشان دهنده قدیمی ترین شی فلزی است که تاکنون در خاورمیانه یافت شده است.

طبق مقاله ای که در سال 2014 در PLOS ONE منتشر شده است، مس احتمالاً از منطقه قفقاز، واقع در منطقه کوهستانی جنوب شرقی روسیه، ارمنستان، آذربایجان و گرجستان در فاصله بیش از 600 مایل (1000 کیلومتر) آمده است.

در مصر باستان، مردم از آلیاژهای مس برای ساخت جواهرات از جمله انگشترهای پا استفاده می کردند. محققان همچنین معادن عظیم مس را از قرن 10 قبل از میلاد یافته اند. در اسرائیل. مس حتی ممکن است اولین آلاینده ای باشد که انسان در حدود 7000 سال پیش روی محیط زیست منتشر کرد.

در طول تاریخ، ابزارهای زیادی از مس ساخته می‌شدند، مانند این کاکل مسی با دسته‌ای با روکش نقره که تصور می‌شود مربوط به اوایل عصر برنز باشد.


طبق گزارش USGS، حدود دو سوم مس روی زمین در سنگ های آذرین (آتشفشانی) و حدود یک چهارم در سنگ های رسوبی یافت می شود. این فلز انعطاف پذیر و چکش خوار است و گرما و الکتریسیته را به خوبی هدایت می کند - دلایلی که مس به طور گسترده در الکترونیک و سیم کشی استفاده می شود.

مس به دلیل واکنش اکسیداسیون سبز می شود. یعنی وقتی در معرض آب و هوا قرار می گیرد، الکترون های خود را از دست می دهد. این واکنش اکسیداسیون دلیلی است که مجسمه آزادی با روکش مسی به جای قرمز نارنجی سبز است. طبق گفته انجمن توسعه مس ، یک لایه هوازده از اکسید مس با ضخامت تنها 0.005 اینچ (0.127 میلی متر) لیدی لیبرتی را پوشش می دهد و وزن آن حدود 80 تن (73 تن متریک) است. 

نظرات ثبت شده

نظری درباره این مطلب ثبت نشده است ، شما نفر اول باشید

نظر خود را به اشتراک بگزارید ایمیل شما در سایت نمایش داده نخواهد شد

جهت مشاوره و استعلام قیمت تماس بگیرید
02156542509   - 02156540771