تماس با همیار فلز : 021-56542509

علاقه مندی ها مقایسه قیمت

قیمت لوله پلی اتیلن

نیکل فلزی سخت و سفید نقره ای است که استحکام، شکل پذیری و مقاومت آن در برابر گرما و خوردگی آن را برای توسعه طیف گسترده ای از مواد - از سیم گرفته تا سکه و تجهیزات نظامی - بسیار مفید می کند.

این فلز فوق العاده مفید در جدول تناوبی عناصر، بین عناصر کبالت و مس، شماره 28 است. نیکل یک رسانای نسبتا خوب الکتریسیته و گرما است و یکی از چهار عنصر (کبالت، آهن، نیکل و گادولینیوم) است که در دمای اتاق فرومغناطیسی هستند (به راحتی مغناطیسی می شوند).

نیکل یک فلز انتقالی است، به این معنی که به جای یک پوسته، الکترون های ظرفیتی در دو لایه دارد که به آن اجازه می دهد چندین حالت اکسیداسیون مختلف را تشکیل دهد.

کشف
کشف سنگ معدن نیکل در اروپای قرن هفدهم داستانی از هویت و خرافات اشتباه است. در دهه 1600، معدن‌کاران آلمانی که در کوه‌های سنگ معدن به دنبال مس بودند، به یک سنگ معدن نیکل ناشناخته (که امروزه به عنوان آرسنید نیکل یا نیکولیت شناخته می‌شود) برخورد کردند - یک سنگ قهوه‌ای مایل به قرمز کم رنگ از نیکل و آرسنیک.

معدنچیان با این باور که سنگ معدن مس دیگری را کشف کرده اند، تلاش کردند مس را استخراج کنند، اما، البته، سنگ ها موفق به تولید نشدند. معدنچیان ناامید نیکل، یک شیطان شیطانی در اساطیر آلمانی را به دلیل شوخی با آنها سرزنش کردند و شروع به نامیدن این سنگ معدنی به نام "دیو مس" کردند.

حدود یک قرن بعد، در سال 1751، کیمیاگر سوئدی بارون آکسل فردریک کرونستد تلاش کرد تا کوپفرنیکل را با زغال چوب گرم کند و متوجه شد که خواص مختلف آن - مانند سفید بودن و مغناطیسی بودن - به وضوح نشان می دهد که مس نیست.

کرونستد به عنوان اولین کسی که نیکل را استخراج کرد و آن را به عنوان یک عنصر جدید جدا کرد، شناخته می شود. او نام "kupfer" را کنار گذاشت و عنصر جدید را نیکل نامید.


کجای زمین؟
نیکل پنجمین عنصر فراوان روی زمین است. با این حال، به گفته Chemicool، در زیر پوسته زمین 100 برابر بیشتر از آن در آن متمرکز است. در واقع اعتقاد بر این است که نیکل دومین عنصر فراوان در هسته داخلی زمین است و آهن با اختلاف زیادی اولین عنصر است.

نیکل معمولاً در دو نوع ذخایر یافت می‌شود: ذخایر لاتریت که نتیجه هوازدگی شدید سنگ‌های سطحی غنی از نیکل است و رسوبات سولفید ماگمایی. نیکل را می‌توان در گره‌ها و پوسته‌های منگنز در کف دریاها نیز یافت، اما به گفته Geology.com، در حال حاضر اینها استخراج نمی‌شوند. منابع معدنی اصلی نیکل لیمونیت، گارنیریت و پنتلاندیت هستند.

در سال 1848، نروژ اولین سایت ذوب نیکل در مقیاس بزرگ شد. در اینجا از نوعی سنگ معدن نیکل به نام پیروتیت استفاده کردند. در سال 1883، ذخایر بزرگ نیکل در حوضه سادبری در کانادا کشف شد، جایی که امروزه حدود 30 درصد از نیکل جهان در آن استخراج می شود.

اعتقاد بر این است که این ذخایر بزرگ نیکل به دلیل برخورد شهاب سنگی باستانی است. نیکل بیشتری در اوایل دهه 1900 در روسیه و آفریقای جنوبی کشف شد که به نیکل اجازه داد تا جایگاهی قوی در صنعت پیدا کند.

پیکربندی الکترون و خواص عنصری نیکل


عدد اتمی (تعداد پروتون های هسته): 28
نماد اتمی (در جدول تناوبی عناصر): Ni
وزن اتمی (جرم متوسط ​​اتم): 58.6934
چگالی: 8.912 گرم بر سانتی متر مکعب
فاز در دمای اتاق: جامد
نقطه ذوب: 2651 درجه فارنهایت (1455 درجه سانتیگراد)
نقطه جوش: 5275.4 فارنهایت (2913 درجه سانتیگراد)
تعداد ایزوتوپ ها (اتم های یک عنصر با تعداد نوترون های متفاوت): 5 پایدار. 26 ناپایدار
رایج ترین ایزوتوپ: NI-58 (68.077 درصد فراوانی طبیعی)


سوپر فلزی
چیزهای کمی از نیکل خالص ساخته شده اند. در عوض، نیکل تمایل دارد نقش حمایتی و تثبیت کننده را در مواد صنعتی ایفا کند. معمولاً با فلزات دیگر ترکیب می شود تا محصولات قوی تر، براق تر و بادوام تر تولید شود. نیکل معمولاً به عنوان یک پوشش بیرونی محافظ برای فلزات نرم تر استفاده می شود.

نیکل به دلیل توانایی مقاومت در برابر دماهای بسیار بالا، فلز انتخابی برای ساخت سوپرآلیاژها است - ترکیبات فلزی که به دلیل استحکام زیاد و همچنین مقاومت در برابر گرما، خوردگی و اکسیداسیون شناخته شده اند.

به گفته مؤسسه نیکل، در واقع، تقریباً 65 درصد نیکل برای تولید فولادهای ضد زنگ و 20 درصد دیگر برای ساخت سایر آلیاژهای فولادی و غیر آهنی از جمله کاربردهای بسیار تخصصی نظامی، هوافضا و صنعتی استفاده می شود.

حدود 9 درصد در آبکاری استفاده می شود و 6 درصد به سایر کاربردها مانند سکه، باتری و لوازم الکترونیکی اختصاص می یابد.

بحث پول
از آنجایی که نیکل ماده ای محکم و مقاوم در برابر خوردگی است، فلزی عالی برای سکه سازی است. اولین سکه ای که شامل نیکل فلزی بود، یک قطعه یک سانت Flying Eagle بود، یک سکه آمریکایی از 12 درصد نیکل و 88 درصد مس.

نظرات ثبت شده

نظری درباره این مطلب ثبت نشده است ، شما نفر اول باشید

نظر خود را به اشتراک بگزارید ایمیل شما در سایت نمایش داده نخواهد شد

جهت مشاوره و استعلام قیمت تماس بگیرید
02156542509   - 02156540771