تماس با همیار فلز : 021-56542509

علاقه مندی ها مقایسه قیمت

قیمت ورق استیل

تاثیر بر زیرساخت های آب
باکتری های اکسید کننده آهن می توانند برای مدیریت چاه های تامین آب مشکل ایجاد کنند، زیرا آنها می توانند اکسید آهن نامحلول تولید کنند که به صورت لجن ژلاتینی قهوه ای ظاهر می شود که وسایل لوله کشی و لباس ها یا ظروف شسته شده با آب را لکه دار می کند.


اثرات چشمگیر باکتری های آهن در آب های سطحی به صورت توده های لزج قهوه ای در کف رودخانه ها و سواحل دریاچه ها یا به صورت یک تابش روغنی روی آب دیده می شود. مشکلات جدی‌تر زمانی رخ می‌دهد که باکتری‌ها در سیستم‌های چاه تجمع پیدا کنند. باکتری‌های آهن در چاه‌ها مشکلی برای سلامتی ایجاد نمی‌کنند، اما می‌توانند با مسدود کردن صفحه‌ها و لوله‌ها، عملکرد چاه را کاهش دهند.

کنترل
روش‌های درمانی که ممکن است با موفقیت باکتری‌های آهن را حذف یا کاهش دهند، شامل حذف فیزیکی، پاستوریزه کردن و درمان شیمیایی است. درمان چاه هایی که به شدت آلوده شده اند ممکن است دشوار، پرهزینه و فقط تا حدی موفقیت آمیز باشد.

استفاده اخیر از دستگاه‌های اولتراسونیک که باعث تخریب و جلوگیری از تشکیل بیوفیلم در چاه می‌شوند، برای جلوگیری از عفونت باکتری‌های آهن و گرفتگی مرتبط با آن بسیار موفقیت‌آمیز است.

حذف فیزیکی معمولاً به عنوان اولین مرحله انجام می شود. لوله های با قطر کوچک گاهی اوقات با یک برس سیمی تمیز می شوند، در حالی که خطوط بزرگتر را می توان با یک پرتاب فاضلاب تمیز و شستشو داد. تجهیزات پمپاژ در چاه نیز باید برداشته و تمیز شود.

از فیلترهای آهنی برای درمان باکتری های آهن استفاده شده است. فیلترهای آهنی از نظر ظاهر و اندازه شبیه به نرم کننده های آب معمولی هستند، اما حاوی بسترهایی از موادی هستند که قدرت اکسیداسیون ملایمی دارند. همانطور که آب حاوی آهن از بستر عبور می کند، هر آهن آهن محلول به حالت آهن نامحلول تبدیل می شود و سپس از آب فیلتر می شود.

هر آهنی که قبلا رسوب کرده باشد با فیلتراسیون مکانیکی ساده حذف می شود. چندین رسانه فیلتر مختلف ممکن است در این فیلترهای آهنی استفاده شود، از جمله ماسه سبز منگنز، Birm، MTM، چند رسانه ای، ماسه و سایر مواد مصنوعی.

در بیشتر موارد، اکسیدهای بالاتر منگنز، عملکرد اکسید کننده مورد نظر را ایجاد می کنند. فیلترهای آهنی محدودیت هایی دارند. از آنجایی که عملکرد اکسید کننده نسبتاً ملایم است، هنگامی که مواد آلی، یا ترکیب شده با آهن یا کاملاً جدا شده، در آب وجود داشته باشد، به خوبی کار نخواهد کرد.

در نتیجه باکتری آهن از بین نخواهد رفت. غلظت آهن بسیار بالا ممکن است نیاز به شستشوی معکوس مکرر و/یا بازسازی داشته باشد. در نهایت، رسانه فیلتر آهنی برای شستشوی معکوس مناسب نیاز به دبی بالایی دارد و چنین جریان های آبی همیشه در دسترس نیستند.

آتش‌سوزی‌ها ممکن است ترکیبات حاوی آهن را از خاک به جریان‌های کوچک زمین‌های وحشی رها کنند و باعث تکثیر سریع اما معمولاً موقت باکتری‌های اکسیدکننده آهن با رنگ نارنجی، تشک‌های ژلاتینی و بوهای گوگردی شوند. فیلترهای شخصی با کیفیت بالاتر ممکن است برای حذف باکتری ها، بو و بازگرداندن شفافیت آب استفاده شوند.


کنترل آهن
تصفیه آب خانگی رایج ترین روش برای کنترل آهن در آب است. بسته به شرایط، گزینه های دیگر ممکن است شامل موارد زیر باشد:

استفاده از یک منبع آبی متفاوت که آهن کمی دارد، مانند یک سیستم آب عمومی یا چاهی که آب را از سازند حامل آب متفاوت می کشد.


یک چاه جدید به خاطر داشته باشید که پیش بینی میزان غلظت آهن در یک چاه جدید دشوار است. چاه های همسایه ممکن است یک شاخص باشد، اما میزان آهن دو چاه مجاور ممکن است کاملاً متفاوت باشد.


تصفیه آب
تصفیه موثر آهن به شکل(های) آهن موجود، ترکیب شیمیایی آب و نوع چاه و سیستم آب بستگی دارد. برای یافتن بهترین راه حل، بهتر است با یک متخصص تصفیه آب کار کنید.

اشکال آهن
آهن آهنی ("آب شفاف"): آب از شیر آب شفاف خارج می شود، اما پس از ایستادن قرمز یا قهوه ای می شود.


آهن فریک ("آب قرمز"): آب وقتی برای اولین بار از شیر آب خارج می شود قرمز یا زرد است.


آهن آلی: معمولاً زرد یا قهوه ای است، اما ممکن است بی رنگ باشد. چاه های بسیار کم عمق یا چاه هایی که تحت تأثیر آب های سطحی قرار دارند، بیشتر از چاه های دیگر دارای آهن آلی هستند.


درمان آهن آهنی (آب شفاف).
نرم کننده های آب و فیلترهای آهن (مانند فیلتر شن و ماسه سبز منگنزی) در از بین بردن آهن آب شفاف موثر هستند. نرم کننده های آب رایج ترین روش هستند. سازندگان گزارش می دهند که برخی از نرم کننده های آب می توانند تا 10 میلی گرم در لیتر را حذف کنند. با این حال، 2 تا 5 میلی گرم در لیتر یک حد معمول تر است. فیلتر شن و ماسه سبز منگنز می تواند برای سطوحی که حداکثر 10 تا 15 میلی گرم در لیتر باشد موثر باشد.

یک نرم کننده آب مواد معدنی سختی مانند کلسیم و منیزیم را حذف می کند. آهن نرم کننده را وصل می کند و باید به صورت دوره ای با شستشوی معکوس از رزین نرم کننده جدا شود. اگر سختی آب کم و آهن زیاد باشد یا سیستم اجازه تماس با هوا را بدهد، مانند یک "مخزن فشار گالوانیزه" شارژ شده با هوا، یک نرم کننده آب کمتر موثر خواهد بود.

درمان آهن فریک (آب قرمز).
فیلترهای آهن (مانند فیلتر شن و ماسه سبز منگنز) یک درمان معمول برای سطوح آهن قرمز آب تا 10-15 میلی گرم در لیتر است.


هوادهی (تزریق هوا) یا اکسیداسیون شیمیایی (معمولاً اضافه کردن کلر به شکل کلسیم یا هیپوکلریت سدیم) و به دنبال آن فیلتراسیون گزینه هایی هستند که سطح آهن بیش از 10 میلی گرم در لیتر باشد.


فیلتر رسوب، فیلتر کربن یا نرم کننده های آب می توانند مقدار کمی آهن را حذف کنند، اما اتو به سرعت سیستم را وصل می کند.


درمان با آهن ارگانیک
آهن آلی و تانن ها چالش هایی را برای تصفیه آب ایجاد می کنند. آهن و تانن های آلی می توانند اکسیداسیون آهن را کند یا از آن جلوگیری کنند، بنابراین نرم کننده های آب، سیستم های هوادهی و فیلترهای آهن ممکن است به خوبی کار نکنند. اکسیداسیون شیمیایی و به دنبال آن فیلتراسیون ممکن است یک گزینه باشد.

نظرات ثبت شده

نظری درباره این مطلب ثبت نشده است ، شما نفر اول باشید

نظر خود را به اشتراک بگزارید ایمیل شما در سایت نمایش داده نخواهد شد

جهت مشاوره و استعلام قیمت تماس بگیرید
02156542509   - 02156540771