جهت مشاوره و استعلام قیمت تماس بگیرید : 09121504568

ساخت انواع سوله و اسکلت فلزی و جرثقیل سقفی

ساخت انواع سوله و اسکلت فلزی

سازه های فلزی مجموعه ای از تیر ها و ستون هایی هستند که با کمک اتصالات جوش و یا پیج و مهره به یکدیگر وصل می شوند. و قاب اولیه سوله یا ساختمان مورد نظر را تشکیل می دهند. سوله به سازه ها ی فلزی اطلاق می شود که دارای دهانه های بزرگ و بدون ستون میانی می باشد. از دیگر سازه های فلزی جهت ساخت و ساز ساختمان ها و منازل مسکونی، تحت عنوان اسکلت فلزی، استفاده می شود.

کاربری انواع سوله و سازه فلزی

همان طور که گفته شد سوله ها متشکل از تیر ها و ستون های فولادی هستند که توسط اتصالات جوشی و پیچ و مهره ای به یکدیگر اتصال داده می شوند.

به دلیل طراحی متفاوت سوله و شیب دار بودن سقف سازه و هم چنین دهانه بزرگ و بدون استفاده از ستون میانی، ساخت این نوع سازه فلزی با دیگر سازه ها و اسکلت های فلزی متمایز شده است. سوله ها دارای کاربری های متفاوت و مناسب با نوع انتخاب مشتری هستند.

از سوله ها برای ساخت و ساز انواع قاب هایی با دهانه بزرگ نظیر سوله های مرغداری، سوله انبار، سوله کارخانه، سوله آشیانه هواپیما، سوله های ورزشی، مراکز مذهبی مانند مسجد و حسینیه و … استفاده می شود.

سازه های فلزی انواع متفاوتی نظیر سازه اسکلت جوشی، سازه اسکلت پیچ و مهره ای دارند که از هر کدام مناسب با نوع کاربری و محل مورد نظر استفاده می شود.

انتخاب اسکلت فلزی مناسب، در ساخت سوله بسیار اهمیت دارد.

سوله ها از لحاظ نوع آنها به سه دسته کلی تقسیم می شوند:

سوله یو بی ام (UBM)

سوله خرپایی

سوله تیرورقی

سوله یو بی ام (UBM)

سوله یو بی ام با استفاده از دستگاه یو بی ام ساخته می شود. که با حذف تیرورق ها در ساخت این نوع سازه، باعث کمتر شدن وزن آن نسبت به دیگر سوله ها گردیده است.

سوله خرپایی
در حال حاضر استفاده از سوله خرپایی به دلیل مقاومت و استحکام بیشتر در برابر فشار، رایج است. زیرا کیفیت این نوع سوله بسیار بالا بوده و نسبت به انواع دیگر سوله کاربردی است

خرپا چهارچوبی است که از آن برای ساخت پل، ساختمان و … استفاده می کنند. خرپا در مقابل نیروهای فشرده سازی و جدا شدنی مقاومت می کند.

سوله تیرورقی
در گذشته استفاده از سوله های تیر ورقی متداول بود؛ اما امروزه به دلیل وزن سنگین این نوع سازه و بیشتر شدن هزینه ها در ساخت آن، از دیگر انواع سوله برای کاربری های متفاوت استفاده می کنند.

هر یک از انواع سوله های نام برده شده، برای کاربرد های متفاوتی قابل اجراست. 

لازم به ذکر است که هم چنین از سازه های فلزی در طراحی و ساخت انواع پل ها مثل پل های شهری، پل های عابر پیاده، پل های راه آهن و.. نیز استفاده می شود.

مزایای استفاده از سازه های فلزی در ساخت سوله، ساختمان، پل و …

اسکلت فلزی برای سازه های طویل بسیار مناسب است.

دارای استحکام و مقاومت بسیار بالایی است.

کاهش حجم فونداسیون با استفاده از اسکلت فلزی امکان پذیر است.

از آنجا که وزن کمتری نسبت به بتن دارد، در کم شدن وزن ساختمان تاثیر گذار است.

سرعت اجرای آن بالاست و در کمترین زمان کامل می شود.
 

  شماره تماس :
021-56540771
021-56540773
021-56542509
021-56542504

  اینستاگرام : hamyarfelez

  آدرس دفتر :
بازار آهن شادآباد بهاران ۱ بلوک ۲۸ مجتمع نمونه پارس طبقه دوم واحد 26

  آدرس انبار ۱ :
کهریزک ۶۰ متری شورآباد خیابان ششم جنوبی (دوازدهم صنعت ) پلاک دوم سمت چپ

  ساعت کاری :
شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8:30 - 17:00
پنج شنبه از ساعت 8:30 -12:30

جهت مشاوره و استعلام قیمت تماس بگیرید
09121504568