تماس با همیار فلز : 021-56542509

علاقه مندی ها مقایسه قیمت

مطالب

چگونه می توان زنگ زدگی فلز را پاک کرد؟ در واقع چندین راه حل وجود دارد که می توانید برای از بین بردن زنگ فلز خود امتحان کنید.

مطالعه

فولاد گالوانیزه با یک لایه نازک روی پوشانده شده است. پوشش روی از فولاد زیر آن در برابر زنگ زدگی محافظت می کند.

مطالعه

میلگرد یا میلگرد تقویت کننده علاوه بر این زمانی که انبوه شده به عنوان فولاد تقویت کننده یا فولاد تقویت کننده یک میلگرد فولادی یا کاری از مفتول های فولادی است.

مطالعه

هنگامی که یک ساختمان یا یک سازه در حال تعمیر، تعمیر یا ساخت است، داربست با یک تکیه گاه موقت یا یک سکو تسهیل می شود.

مطالعه

مزایای مهم ماشینکاری CNC وجود دارد. آنها بسیار دقیق هستند زیرا شما از اندازه گیری های دقیق برای استفاده رایانه ها استفاده می کنید.

مطالعه

فلز گالوانیزه فلزی است که گالوانیزه شده است. گالوانیزه کردن فرآیند اعمال یک پوشش محافظ بر روی فولاد یا آهن است.

مطالعه

فولاد ضد زنگ نوعی فولاد ساخته شده از آهن و کروم است. اجزای دقیق فولاد ضد زنگ ممکن است به عوامل زیادی مانند استفاده از فولاد بستگی داشته باشد. فولاد ضد زنگ نیز یک عنصر مقاوم در برابر خوردگی است.

مطالعه

برش فولاد یک مرحله حیاتی در ساخت فولاد است، اما چرا فولاد پس از تولید نیاز به برش دارد و چرا روش های مختلفی برای برش وجود دارد

مطالعه

آهن، یک عنصر شیمیایی با نماد FE، چهارمین عنصر رایج در پوسته زمین از نظر وزن است و تصور می شود که هسته زمین بیشتر از آهن باشد.

مطالعه

در حالی که بسیاری از مردم میلگرد را دیده یا شنیده اند، تعریف میلگرد چیست، درک نحوه ساخت آن، دانش نحوه عملکرد و کاربردهای مختلف آن کمتر شناخته شده است. این مقاله به معرفی میلگرد می‌پردازد.

مطالعه

گالوانیزه گرم (HDG) فرآیند پوشش دادن فولاد ساخته شده با غوطه ور کردن آن در حمامی از روی مذاب است. سه مرحله اساسی در فرآیند گالوانیزه گرم وجود دارد. آماده سازی سطح، گالوانیزه کردن و بازرسی.

مطالعه

ورق فولادی واحدی از فولاد است که به یک صفحه یا ورق نسبتاً مسطح تبدیل شده است. ورق های فولادی ساخته شده از آلیاژ آهن و قلع در دو نوع تخت و کلاف در دسترس هستند.

مطالعه

لوله ها برای حمل گاز، آب سرد و گرم و سایر مایعات از یک مکان به مکان دیگر استفاده می شود. انواع مختلفی از لوله ها در شرایط مختلف استفاده می شود.

مطالعه

 هنگام انتخاب نوع ورق فلزی که برای هدف شما مناسب تر است، باید ویژگی های فلز را به دقت در نظر بگیرید.

مطالعه

 تفاوت اصلی بین فولاد سیاه و فولاد ملایم این است که فولاد سیاه دارای سطح آبی تیره و روغنی است، در حالی که فولاد ملایم دارای سطح خاکستری نقره ای و غیر روغنی است.

مطالعه

از ورق های فلزی هم برای اهداف ساختاری و هم برای زیبایی شناختی استفاده می شود و تقریباً هر تاجر ماهری به نوعی با انواع مختلف ورق های فلزی کار کرده است.

مطالعه

میلگرد فولادی مقرون به صرفه یک مصالح ساختمانی در دسترس و پرکاربرد است که برای انواع کاربردهای ساختمانی و ساختمانی مناسب است.

مطالعه

در صنعت ساخت و ساز، سازه های تیرآهن جزء و دارایی سازه ای هستند که بسیاری از مهندسان در نقشه های ساختمانی خود از آن استفاده می کنند.

مطالعه

ساخت ورق فلزی روشی جامع است که شامل کلیه فرآیندهای تبدیل ورق فلزی به قطعه یا محصول مورد نظر می باشد. شناسایی مواد ورق فلزی برای استفاده در پروژه ساخت خود عمدتاً به کاربرد مورد نظر برای قطعات ساخته شده

مطالعه

فولاد و آهن دو فلزی هستند که بیشترین استفاده را در تولید دارند. به طور کلی، آهن یک عنصر فلزی طبیعی روی زمین است. این فلز بسیار متنوع و یکی از قوی ترین و ارزان ترین فلزات است.

مطالعه

از ویژگی های فولادهای هاردکس می توان به سختی بالا، صافی یکنواخت و استحکام بسیار بالا اشاره کرد. از آنجایی که می توان بخش های بسیار نازک تری را بدون به خطر انداختن استحکام قطعه تولید کرد

مطالعه

جوشکاری فرآیندی است که هزاران سال در ساخت استفاده می شود. انواع مختلف جوشکاری به سازندگان کمک می کند تا شمشیر بسازند، کشتی بسازند، مبلمان بسازند و غیره.

مطالعه

فولاد و آهن دو مورد از رایج ترین مواد مورد استفاده در صنعت تولید هستند. از آنها برای ساخت طیف وسیعی از محصولات و قطعات استفاده می شود.

مطالعه

در این مقاله در مورد فلنج هایی که اغلب بر روی ماشین آلات استفاده می شوند صحبت خواهیم کرد، اگرچه عموماً در تاسیسات لوله از آنها استفاده می شود.

مطالعه

اکسیدهای آهن ترکیبات طبیعی رایجی هستند و همچنین می توانند به راحتی در آزمایشگاه سنتز شوند. 16 اکسید آهن شامل اکسیدها، هیدروکسیدها و اکسید هیدروکسیدها وجود دارد.

مطالعه

تولید ورق آلومینیوم زمانی انجام می شود که مواد آلومینیوم تحت فشار بالا فشرده و نورد شوند. ورق های آلومینیومی به طور کلی سبک وزن هستند اما همچنین دارای استحکام کافی برای کاربرد در کاربردهای صنعتی متعدد هستند.

مطالعه

آهن اسفنجی که آهن احیا شده مستقیم (DRI) نیز نامیده می شود، از تغییر مستقیم سنگ آهن (به هر شکلی که باشد) به آهن توسط گاز یا کربن کاهش یافته تولید شده از گاز طبیعی یا زغال سنگ ساخته می شود.

مطالعه

آهن، جزء اصلی فولاد، یکی از فراوان ترین عناصر در پوسته زمین است. تمام آلیاژهای فولاد عمدتاً آهن و 0.002-2.1 درصد کربن وزنی هستند. در این محدوده، کربن با آهن پیوند می زند تا یک ساختار مولکولی قوی ایجاد کند.

مطالعه

اول از همه، مهم است که بدانیم آهن واقعا چیست. این ماده دارای نماد Fe و عدد اتمی 26 است و از نظر جرمی رایج ترین عنصر روی زمین است، زیرا بخش بزرگی از هسته و هسته داخلی سیاره را تشکیل می دهد.

مطالعه

میلگرد فولادی مقرون به صرفه یک مصالح ساختمانی در دسترس و پرکاربرد است که برای انواع کاربردهای ساختمانی و ساختمانی مناسب است.خرید میلگرد

مطالعه

آهن یکی از مهمترین فلزات جهان است. این نسبتاً قوی، سبک و چکش‌خوار است که آن را به یک ماده مؤثر برای محصولات بی‌شماری تبدیل می‌کند.

مطالعه

عبارت "مشبکه سیمی" ساختارهای دو یا سه بعدی را توصیف می کند که از دو یا چند سیم فلزی که با تکنیک های مختلف متصل شده اند ساخته شده اند.

مطالعه

اول از همه، مهم است که بدانیم آهن واقعا چیست. این ماده دارای نماد Fe و عدد اتمی 26 است و از نظر جرمی رایج ترین عنصر روی زمین است

مطالعه

گالوانیزه کردن فرآیند اعمال یک پوشش محافظ بر روی فولاد یا آهن است. این پوشش از روی ساخته شده است و برای جلوگیری از تشکیل زنگ استفاده می شود.

مطالعه

ورق های فولادی که به آنها فولاد سازه ای نیز گفته می شود از چندین لایه فولادی تشکیل شده اند که با هم فشرده شده و صفحات جداگانه ای را تشکیل می دهند

مطالعه

آهن اسفنجی که گاهی به عنوان آهن احیا شده مستقیم شناخته می شود، محصولی است که با استفاده از سنگ آهن تولید می شود.

مطالعه

لوله کشی صنعتی چیست؟ لوله کشی صنعتی منبعی است که در اجرای موثر کلیه عملیات صنعتی نقش بسزایی دارد. عدم وجود لوله کشی صنعتی منجر به ناتوانی صنایع ضروری در حمل و نقل مواد حیاتی مانند آب می شود.

مطالعه

فلنج های لوله لبه ای را تشکیل می دهند که به صورت شعاعی از انتهای لوله بیرون زده است. آنها سوراخ های متعددی دارند که به دو فلنج لوله اجازه می دهد تا به هم بچسبند و اتصالی بین دو لوله ایجاد کنند.

مطالعه

آلیاژ فلزی است که از ترکیب دو یا چند عنصر فلزی ایجاد می شود. انواع مختلفی از آلیاژها برای استحکام بیشتر مواد یا مقاومت در برابر خوردگی ساخته می شوند.

مطالعه

با افزایش تقاضا برای زیرساخت های پایدار، نگاهی دوباره به صرفه جویی در کل چرخه عمر و هزینه مداوم خوردگی، مهندسان را به چالش می کشد تا فراتر از مصالح ساختمانی معمولی نگاه کنند.

مطالعه

در این مقاله در مورد فلنج هایی که اغلب بر روی ماشین آلات استفاده می شوند صحبت خواهیم کرد، اگرچه عموماً در تاسیسات لوله از آنها استفاده می شود.

مطالعه

حفاظت در برابر خوردگی عالی که توسط پوشش‌های روی یا گالوانیزه ارائه می‌شود، از نرخ خوردگی طبیعی پایین روی همراه با توانایی آن در گسترش حفاظت به مناطق فولادی در معرض مجاور، ناشی می‌شود

مطالعه

تیرها یک شکل فولادی سازه ای هستند که برای حمل بارهای سنگین با تکیه گاه در دو نقطه یا بیشتر طراحی شده اند. با این حال، حتی تفاوت های هندسی به ظاهر جزئی نیز بر میزان وزن و مقاومت تیرها در برابر خمش یا کمانش تأثیر می گذارد.

مطالعه

برش فلز یک فرآیند تولید است که در آن یک قطعه بزرگتر از مواد به قطعات یا قطعات کوچکتر جدا می شود. روش‌های برش فلز متعددی وجود دارد که هر کدام مزایا و محدودیت‌های مشخصی را ارائه می‌کنند

مطالعه

پلاتین، فلزی بسیار ارزشمند و مورد علاقه، کاربردهای گسترده ای دارد، از جمله جواهرات، مبدل های کاتالیزوری، کنتاکت های الکتریکی، ضربان ساز، دارو و آهنربا. از آنجایی که نادر است

مطالعه

آلیاژهای آلومینیوم بسته به اینکه آیا آلیاژ به سخت شدن بارش پاسخ می دهد یا نه به عنوان قابل عملیات حرارتی یا غیر قابل عملیات حرارتی طبقه بندی می شوند.

مطالعه

آلیاژهای آلومینیوم فوق العاده همه کاره، محکم و قابل اعتماد هستند. به همین دلیل، آنها در کاربردهای مهندسی، ساخت و ساز و خودروسازی بسیار مورد توجه هستند و یکی از رایج ترین مواد فلزی را در کنار فولاد می سازند.

مطالعه

قلع را می توان با حداقل تلاش با دست خم کرد زیرا به اندازه کافی نرم است که با نیروی کمی برش داده می شود. به دلیل دوقلو شدن در کریستال های قلع، "فریاد قلع" هنگام خم شدن شنیده می شود.

مطالعه

آلومینیوم در طیف وسیعی از محصولات، از قوطی های نوشابه گرفته تا قطعات خودرو یافت می شود. با این حال، بسیاری از مردم نمی دانند که آلومینیوم از چه چیزی ساخته شده است یا چگونه ساخته شده است.

مطالعه

آلومینیوم به دلیل ذخایر فراوان و خواص عالی که دارد به طور گسترده در صنعت و زندگی روزمره ما استفاده می شود. در این مقاله نگاهی دقیق به 10 خاصیت برتر آلومینیوم و کاربردهای آن خواهیم داشت.

مطالعه

کوره ذوب القایی یک فرآیند ذوب با انرژی کارآمد، به خوبی کنترل شده و تمیز است که برای ذوب فلزاتی مانند فولاد، آهن، آلومینیوم، مس و سایر فلزات گرانبها مانند طلا و نقره استفاده می شود.

مطالعه

آلیاژهای آلومینیوم فوق العاده همه کاره، محکم و قابل اعتماد هستند. به همین دلیل، آنها در کاربردهای مهندسی، ساخت و ساز و خودروسازی بسیار مورد توجه هستند و یکی از رایج ترین مواد فلزی را در کنار فولاد می سازند.

مطالعه

پروژه های تولید اجزای سرچاهی API گاهی اوقات به فولاد با ویژگی های خاص نیاز دارند. فولاد آلیاژی فولاد کربنی را با مواد دیگری مانند آلومینیوم، نیکل یا مس ترکیب می کند.

مطالعه

سرب یک عنصر فلزی با عدد اتمی 82 است و در جدول تناوبی با نماد "Pb" نشان داده شده است. سرب در حالت جامد دارای رنگ خاکستری مات و در حالت مایع به رنگ کروم-نقره ای براق می شود.

مطالعه

Monel به عنوان یک اصطلاح به گروهی از آلیاژهای فلزی اطلاق می شود که تحت یک علامت تجاری واحد ثبت شده اند.

مطالعه

اگرچه آلومینیوم خورده می شود، به خصوص اگر در معرض آب دریا قرار گیرد. در اینجا توضیحی به همراه نکاتی در مورد اینکه در مورد آن چه باید کرد وجود دارد.

مطالعه

پروفسور شیمی تجزیه در کنسرواتوار ملی هنر و متریرز (مدرسه مرکزی هنر و تولیدات) در پاریس، اولین نمونه فلز اورانیوم را با حرارت دادن تتراکلرید اورانیوم با پتاسیم جدا کرد.

مطالعه

باستان شناسان ردی از پلاتین را در طلای مورد استفاده در تدفین مصر باستان در 1200 سال قبل از میلاد کشف کردند. به عنوان مثال، جعبه کوچکی از دفن Shepenupet II پیدا شد که با هیروگلیف طلا-پلاتین تزئین شده بود.

مطالعه

لوله های استنلس استیل به دلیل کیفیتی که از خود نشان می دهند، بیشترین جستجو و درخواست ترین لوله ها در سراسر جهان هستند.

مطالعه

برخی از آلیاژها، مانند الکتروم - آلیاژی از نقره و طلا - به طور طبیعی وجود دارند. گاهی اوقات شهاب سنگ ها از آلیاژهای طبیعی آهن و نیکل ساخته می شوند، اما بومی زمین نیستند.

مطالعه

 لوله‌های استوانه‌ای توخالی هستند که برای هزاران سال توسط بشر برای اهداف مختلف مورد استفاده قرار گرفته‌اند. لوله‌ها را می‌توان تقریباً از هر ماده‌ای تولید کرد

مطالعه

نیکل فلزی سخت و سفید نقره ای است که استحکام، شکل پذیری و مقاومت آن در برابر گرما و خوردگی آن را برای توسعه طیف گسترده ای از مواد - از سیم گرفته تا سکه و تجهیزات نظامی - بسیار مفید می کند.

مطالعه

مس یک فلز انتقالی است که در ستون یازدهم جدول تناوبی قرار دارد. مس که با نماد مس نشان داده می شود، اولین فلزی بود که توسط بشر استفاده شد.

مطالعه

انواع محصولات حاوی روی قابل بازیافت هستند و روی در تمامی مراحل تولید و استفاده بازیافت می شود.

مطالعه

فولاد آلیاژی از آهن است که معمولاً چند دهم درصد کربن دارد تا استحکام و مقاومت در برابر شکست را در مقایسه با سایر اشکال آهن بهبود بخشد.

مطالعه

مس یک ماده معدنی و عنصر ضروری برای زندگی روزمره ما است. این فلز به دلیل شکل پذیری بالا، چکش خواری، رسانایی حرارتی و الکتریکی و مقاومت در برابر خوردگی، یک فلز عمده صنعتی است.

مطالعه

ذوب آهن روش متداول تولید فلزات است. معمولاً در کوره بلند انجام می شود در این مقاله با تعریف و اصل کار فرآیند ذوب سنگ آهن آشنا خواهید شد.

مطالعه

طبق گزارش USGS، حدود دو سوم مس روی زمین در سنگ‌های آذرین (آتشفشانی) و حدود یک چهارم در سنگ‌های رسوبی یافت می‌شود.

مطالعه

کادمیوم (لاتین cadmia، یونانی καδμεία به معنی "کالامین"، مخلوط کادمیوم دار از مواد معدنی که به نام شخصیت اساطیری یونانی Κάδμος، کادموس، بنیانگذار تبس نامگذاری شده است)

مطالعه

یک فویل بریلیوم مربعی که در یک محفظه فولادی نصب شده است تا به عنوان پنجره بین محفظه خلاء و میکروسکوپ اشعه ایکس استفاده شود.

مطالعه

حضور آهن در زندگی روزمره در حدود 1200 سال قبل از میلاد آغاز شد و طیف وسیعی از کاربردها از ادوات کشاورزی گرفته تا سلاح های جنگی را در بر می گرفت.

مطالعه

ماده معدنی بریل که حاوی بریلیم است، حداقل از زمان سلسله بطلمیوسی مصر مورد استفاده قرار گرفته است. در قرن اول پس از میلاد، طبیعت‌شناس رومی، پلینی بزرگ، در دایره‌المعارف تاریخ طبیعی خود اشاره کرد

مطالعه

فولاد ضد زنگ یکی از پرکاربردترین فلزات برای مصالح ساختمانی است. این به دلیل قدرت، تطبیق پذیری و قابلیت بازیافت آن است.

مطالعه

هنگامی که حرارت به فلز اعمال می شود خواص الکتریکی و ساختاری آنها می تواند تغییر کند. از آنجایی که کاربرد فلزات متنوع است

مطالعه

قبل از (و گاهی بعد از) کشف رادیواکتیویته، اورانیوم عمدتاً در مقادیر کم برای شیشه‌های زرد و لعاب‌های سفالی مانند شیشه اورانیوم و در Fiestaware استفاده می‌شد.

مطالعه

اگر PH محیط اطراف فلز پایین باشد، فرآیند زنگ زدگی تسریع می شود. وقتی آهن در معرض باران اسیدی قرار می گیرد، سریعتر زنگ می زند. خوردگی آهن با pH بالاتر کند می شود.

مطالعه

انسان‌ها حداقل 8000 سال است که از مس چیزهایی می‌سازند و در حدود 4500 سال قبل از میلاد مسیح به چگونگی ذوب این فلز پی برده‌اند.

مطالعه

نیکل یک عنصر شیمیایی با نماد Ni و عدد اتمی 28 است. این یک فلز درخشان نقره‌ای مایل به سفید با رنگ طلایی کمی است. نیکل متعلق به فلزات واسطه است و سخت و انعطاف پذیر است.

مطالعه

کاربرد عمده اورانیوم در بخش نظامی در نفوذگرهای با چگالی بالا است. این مهمات از اورانیوم ضعیف شده (DU) آلیاژ شده با 1 تا 2 درصد عناصر دیگر مانند تیتانیوم یا مولیبدن تشکیل شده است.

مطالعه

از آنجایی که از نظر ژئوشیمیایی با عناصری که اکثریت توده پوسته را تشکیل می دهند، ترکیب نمی شود، سنگ معدن جیوه می تواند به طور فوق العاده ای با توجه به فراوانی عنصر در سنگ معمولی متمرکز شود.

مطالعه

کادمیوم یک عنصر شیمیایی با نماد Cd و عدد اتمی 48 است. این فلز نرم و سفید نقره‌ای از نظر شیمیایی شبیه به دو فلز دیگر در گروه 12، روی و جیوه است.

مطالعه

خورشید دارای غلظت 0.1 قسمت در میلیارد (ppb) بریلیم است. بریلیم دارای غلظت 2 تا 6 قسمت در میلیون (ppm) در پوسته زمین است و بیشترین غلظت آن در خاک ها، 6 ppm است.

مطالعه

اگر قطعه فلزی دارید که آهنربا را جذب می کند و می خواهید بدانید که آیا یک شهاب سنگ آهنی است یا خیر، تجزیه و تحلیل شیمیایی برای عناصر آهن (Fe)، کبالت (Co)، نیکل (Ni)، کروم (Cr) بدست آورید.

مطالعه

بریلیم یک عنصر شیمیایی با نماد Be و عدد اتمی 4 است. این فلز خاکستری فولادی، قوی، سبک و شکننده است. این یک عنصر دو ظرفیتی است که به طور طبیعی تنها در ترکیب با عناصر دیگر برای تشکیل کانی ها وجود دارد.

مطالعه

اکسیداسیون فوتوتروفیک آهن بدون اکسیژن اولین متابولیسم بی هوازی بود که در متابولیسم اکسیداسیون بی هوازی آهن توصیف شد.

مطالعه

پلاتین یک فلز بسیار کمیاب است که تنها در غلظت 0.005 ppm در پوسته زمین وجود دارد. گاهی اوقات آن را با نقره اشتباه می گیرند.

مطالعه

پلاتین یک عنصر شیمیایی با نماد Pt و عدد اتمی 78 است. این یک فلز انتقالی متراکم، چکش خوار، انعطاف پذیر، بسیار غیر فعال، گرانبها و نقره ای-سفید است. نام آن از پلاتینا اسپانیایی گرفته شده است که مخفف پلاتا "نقره" است.

مطالعه

کشف اورانیوم در سال 1789 در ماده معدنی pitchblende به مارتین هاینریش کلاپروت نسبت داده می شود که عنصر جدید را به افتخار سیاره اخیراً کشف شده اورانوس نامگذاری کرد.

مطالعه

مس نقش بزرگی در الکترونیک بازی می کند و به دلیل فراوانی و قیمت پایین آن، محققان در تلاش هستند تا این فلز را در تعداد فزاینده ای از دستگاه های پیشرفته ادغام کنند.

مطالعه

سنگ معدن اصلی کبالت کبالتیت، اریتریت، گلوکودوت و اسکوترودیت است، اما بیشتر کبالت از کاهش محصولات جانبی کبالت حاصل از استخراج و ذوب نیکل و مس به دست می آید.

مطالعه

نقره یک عنصر شیمیایی با نماد Ag (از کلمه لاتین argentum، مشتق شده از پروتو-هندواروپایی h₂erǵ: "براق" یا "سفید") و عدد اتمی 47 است. یک فلز انتقالی نرم، سفید و براق است.

مطالعه

اورانیوم یک عنصر شیمیایی با نماد U و عدد اتمی 92 است. این یک فلز خاکستری مایل به نقره ای در سری اکتینید جدول تناوبی است.

مطالعه

روی یک فلز براق به رنگ آبی مایل به سفید است. در گروه IIb جدول تناوبی یافت می شود. در دماهای معمولی شکننده و کریستالی است، اما وقتی بین 110 تا 150 درجه سانتیگراد گرم می شود

مطالعه

کلمه "مس" از کلمه لاتین "Cuprum" (از این رو نماد Cu) پس از جزیره قبرس گرفته شده است. قبرس تامین کننده اصلی مس برای امپراتوری روم بود.

مطالعه

آبی کردن تکنیکی است که می تواند مقاومت محدودی در برابر زنگ زدگی برای اقلام کوچک فولادی مانند سلاح گرم ایجاد کند.

مطالعه

زنگ زدگی باعث پوسته پوسته شدن و ضعیف شدن آهن می شود و قدرت، ظاهر و نفوذپذیری آن را کاهش می دهد. آهن زنگ زده خواص مطلوب آهن را حفظ نمی کند.

مطالعه

فولاد آلیاژی از آهن است که معمولاً چند دهم درصد کربن دارد تا استحکام و مقاومت در برابر شکست را در مقایسه با سایر اشکال آهن بهبود بخشد. بسیاری از عناصر دیگر ممکن است وجود داشته باشند یا اضافه شوند.

مطالعه

خواص چدن با افزودن عناصر آلیاژی یا آلیاژهای مختلف تغییر می کند. در کنار کربن، سیلیکون مهمترین آلیاژ است زیرا کربن را از محلول خارج می کند.

مطالعه

میلگرد در بالای عرشه قالب چوبی موقت قبل از ریختن بتن قرار داده شده است. «قفس‌های» میلگرد افقی بزرگ در یک تیر قرار می‌گیرند.

مطالعه

علاوه بر این، ابزار مورد نیاز برای ساخت و ساخت چنین محصولاتی نیز از فولاد ساخته شده است. به عنوان نشانه ای از اهمیت نسبی این ماده، تولید فولاد خام جهان در سال 2013 حدود 1.6 میلیارد تن بود

مطالعه

تعریف آهن یک عنصر شیمیایی را توصیف می کند که با نماد Fe در جدول تناوبی عناصر نشان داده می شود. Fe چیست؟ نماد آهن، Fe، از نام لاتین عنصر، Ferrum گرفته شده است.

مطالعه

چدن از ذوب آلیاژهای آهن-کربن که محتوای کربن آنها بیش از 2 درصد است تولید می شود. پس از ذوب، فلز در قالب ریخته می شود.

مطالعه

در حالی که استفاده از آهن در حدود 1200 قبل از میلاد گسترش بیشتری یافت، عمدتاً به دلیل وقفه در مسیرهای تجارت قلع، فلز بسیار نرمتر از برنز بود.

مطالعه

پارامترها شامل نیترات، منگنز (II)، آهن (II)، سولفات، متان، کلرید و قلیاییت هستند. افزایش غلظت منگنز (II)، آهن (II)، متان، کلرید و قلیاییت و کاهش غلظت نیترات و سولفات از شاخص های تجزیه زیستی است.

مطالعه

بها آلومینیوم در بورس فلزات لندن در روز دوشنبه ۲۸ شهریور ماه ۱۴۰۱، با افت ۲۷ دلاری نسبت به روز خرید و فروش پیش از آن، به دو هزار و ۲۳۲ دلار رسید.

مطالعه

غلظت روی (mg kg-1) در لایه های خاک آرنوسول و فلوویزول در پایان آزمایش ستون خاک. خطوط بریده نشان دهنده لایه های خاک تجزیه شده است.

مطالعه

اکسیداسیون و خوردگی فلزات از مشکلات اساسی در علم و فناوری مواد است که با استفاده از انواع زیادی از تکنیک های تجربی و محاسباتی مورد مطالعه قرار گرفته است.

مطالعه

فلز سزیم بسیار واکنش پذیر و بسیار پیروفوریک است. به طور خود به خود در هوا مشتعل می شود و حتی در دماهای پایین، بیشتر از سایر فلزات قلیایی (گروه اول جدول تناوبی) با آب واکنش انفجاری نشان می دهد.

مطالعه

این فلز نقره ای با ریخته گری طلایی واکنش پذیرترین و یکی از نرم ترین فلزات است. در دمای 28.4 درجه سانتیگراد (83.1 درجه فارنهایت) درست بالاتر از دمای اتاق ذوب می شود.

مطالعه

ترکیبات کبالت قرن هاست که برای دادن رنگ آبی غنی به شیشه، لعاب و سرامیک استفاده می شود. کبالت در مجسمه‌سازی مصر، جواهرات ایرانی از هزاره سوم پیش از میلاد

مطالعه

نیکل فلزی سخت و سفید نقره ای است که استحکام، شکل پذیری و مقاومت آن در برابر گرما و خوردگی آن را برای توسعه طیف گسترده ای از مواد - از سیم گرفته تا سکه و تجهیزات نظامی - بسیار مفید می کند.

مطالعه

باکتری های اکسید کننده آهن می توانند برای مدیریت چاه های تامین آب مشکل ایجاد کنند، زیرا آنها می توانند اکسید آهن نامحلول تولید کنند

مطالعه

فولاد دارای ضریب انبساط حرارتی تقریباً برابر با بتن مدرن است. اگر اینطور نبود، از طریق تنش های طولی و عمودی اضافی در دماهای متفاوت از دمای تنظیم، مشکلاتی ایجاد می کرد.

مطالعه

با گالوانیزه کردن می توان از زنگ زدگی آهن جلوگیری کرد: گالوانیزه کردن از اقلامی که در معرض رطوبت بیش از حد هستند، مانند ورق های سقف و خطوط لوله، در برابر زنگ زدگی محافظت می کند.

مطالعه

نیکل یک عنصر شیمیایی با نماد Ni و عدد اتمی 28 است. این یک فلز درخشان نقره‌ای مایل به سفید با رنگ طلایی کمی است. نیکل متعلق به فلزات واسطه است و سخت و انعطاف پذیر است.

مطالعه

آلومینیوم از ماده معدنی بوکسیت به دست می آید. بوکسیت از طریق فرآیند بایر به اکسید آلومینیوم (آلومینا) تبدیل می شود.

مطالعه

در دهه 1600، یک سنگ معدنی قرمز تیره، اغلب با پوشش سبز، منبع آزار معدنچیان مس در زاکسن، آلمان بود. آنها معتقد بودند که ماده قرمز تیره سنگ معدن مس است، اما نتوانسته بودند مسی از آن استخراج کنند.

مطالعه

سزیم یک فلز قلیایی به همراه لیتیوم، سدیم، پتاسیم، روبیدیم و فرانسیم است. به گفته ChemicalElements، فلزات قلیایی بسیار واکنش پذیر هستند

مطالعه

پلاتین (Pt)، عنصر شیمیایی، شناخته‌شده‌ترین و پرکاربردترین عنصر از شش فلز پلاتین گروه‌های 8 تا 10، دوره‌های 5 و 6 جدول تناوبی. پلاتین فلزی بسیار سنگین، گرانبها و سفید نقره ای، نرم و انعطاف پذیر است

مطالعه

در حالی که طلا و نقره انکارناپذیرترین فلزات موجود در جدول تناوبی عناصر 95 هستند، اما برای متالورژی ها و متخصصان فلزات، آنها چیز عجیبی نیستند.

مطالعه

زنگ زدگی با تخریب ابزارها و سازه های آهنی مرتبط است. از آنجایی که زنگ حجم بسیار بیشتری نسبت به جرم منشا آهن دارد، تجمع آن نیز می‌تواند

مطالعه

مس یک عنصر فلزی زیبا و مفید است که در سرتاسر خانه شما هم به صورت خالص و هم در ترکیبات شیمیایی یافت می شود.

مطالعه

فلز، هر یک از دسته ای از مواد که با رسانایی الکتریکی و حرارتی بالا و همچنین با چکش خواری، شکل پذیری و بازتاب بالای نور مشخص می شود.

مطالعه

زنگ نفوذپذیر و نرم است و با لیز خوردن از سطح یک جسم آهنی زنگ زده، آهن زیر زنگ می‌زند. در نتیجه، زنگ آهن یک فرآیند ثابت است که در طول زمان اقلام آهنی را از بین می برد و آنها را بی ارزش می کند.

مطالعه

سطح بیرونی آهن ابتدا در مجاورت هوای مرطوب زنگ می زند و لایه ای از اکسید آهن هیدراته (زنگ) روی سطح رسوب می کند.

مطالعه

فولاد مهمترین ماده مهندسی و ساختمانی جهان است. در هر جنبه ای از زندگی ما استفاده می شود. در اتومبیل ها و محصولات ساختمانی، یخچال و ماشین لباسشویی، کشتی های باری و چاقوی جراحی.

مطالعه

گالوانیزه کردن فرآیند اعمال یک لایه محافظ روی روی فلز است. این یک روش بسیار رایج برای جلوگیری از زنگ زدگی آهن است.

مطالعه

مردم از زمان های قدیم از زاج برای رنگرزی، دباغی و جلوگیری از خونریزی استفاده می کردند. آلوم سولفات آلومینیوم پتاسیم است.

مطالعه

آلومینیوم: فقط در یخچالی که دور باقی مانده های یک هفته ای پیچیده شده است، یافت نمی شود. این عنصر بعد از سیلیکون دومین عنصر فلزی فراوان در پوسته زمین است.

مطالعه

کبالت یک عنصر شیمیایی با نماد Co و عدد اتمی 27 است. همانند نیکل، کبالت در پوسته زمین فقط به صورت ترکیبی شیمیایی یافت می‌شود، به جز ذخایر کوچک موجود در آلیاژهای آهن شهاب‌سنگ طبیعی

مطالعه

اکسیداسیون فوتوتروفیک آهن بدون اکسیژن اولین متابولیسم بی هوازی بود که در متابولیسم اکسیداسیون بی هوازی آهن توصیف شد.

مطالعه

مس یک فلز انتقالی است که در ستون یازدهم جدول تناوبی قرار دارد. مس که با نماد مس نشان داده می شود، اولین فلزی بود که توسط بشر استفاده شد.

مطالعه

برای هزاران سال، مس فلزی است که بخشی از تمدن ما بوده است. نقره، طلا، مس و آهن همگی به نحوی مورد استفاده قرار گرفته اند.

مطالعه

زنگ نفوذپذیر و نرم است و با لیز خوردن از سطح یک جسم آهنی زنگ زده، آهن زیر زنگ می‌زند. در نتیجه، زنگ آهن یک فرآیند ثابت است که در طول زمان اقلام آهنی را از بین می برد و آنها را بی ارزش می کند.

مطالعه

زنگ زدگی آهن یک واکنش اکسیداسیون است. در طول زنگ زدگی، آهن در حضور آب با اکسیژن هوا ترکیب می شود و Fe2O3.xH2O، یک اکسید آهن هیدراته (III) تولید می کند.

مطالعه

هر بار که چراغی را روشن می کنید، از وسیله ای در خانه خود استفاده می کنید یا شیر آب را باز می کنید، این مس است که برق یا آب را به شما می رساند.

مطالعه

به غیر از کتیبه های حکاکی شده بر روی سنگ ها، مواد دیگری مانند صفحات مسی، صفحات نقره و برگ های طلایی حاوی کتیبه وجود دارد.

مطالعه

آبی کردن تکنیکی است که می تواند مقاومت محدودی در برابر زنگ زدگی برای اقلام کوچک فولادی مانند سلاح گرم ایجاد کند.

مطالعه

یک آزمایش ساده برای اندازه گیری خوردگی روش کاهش وزن است. این روش شامل قرار دادن یک قطعه تمیز وزن شده از فلز یا آلیاژ در معرض محیط خورنده برای مدت زمان مشخص است

مطالعه

روی یک فلز براق به رنگ آبی مایل به سفید است. در گروه IIb جدول تناوبی یافت می شود. در دماهای معمولی شکننده و کریستالی است، اما وقتی بین 110 تا 150 درجه سانتیگراد گرم می شود

مطالعه

نیکل (Ni)، عنصر شیمیایی، فلز فرومغناطیسی گروه 10 (VIIIb) جدول تناوبی، به طور قابل توجهی در برابر اکسیداسیون و خوردگی مقاوم است.

مطالعه

شکل‌گیری یک لایه اکسید توسط مدل Deal-Grove توصیف می‌شود که برای پیش‌بینی و کنترل تشکیل لایه اکسید در موقعیت‌های مختلف استفاده می‌شود.

مطالعه

هنگامی که از درمان های سطحی برای جلوگیری از خوردگی استفاده می شود، باید مراقبت زیادی برای اطمینان از پوشش کامل، بدون شکاف، ترک یا نقص سوراخ سوزنی انجام شود.

مطالعه

هنگامی که از درمان های سطحی برای جلوگیری از خوردگی استفاده می شود، باید مراقبت زیادی برای اطمینان از پوشش کامل، بدون شکاف، ترک یا نقص سوراخ سوزنی انجام شود.

مطالعه

میلگرد که به عنوان فولاد تقویت کننده و فولاد تقویت کننده نیز شناخته می شود، یک میله فولادی یا مش سیم فولادی است که در بتن مسلح و سازه های بنایی برای تقویت و نگه داشتن بتن در کشش استفاده می شود.

مطالعه

طلا یک عنصر شیمیایی با نماد Au (از لاتین: aurum) و عدد اتمی 79 است که آن را به یکی از عناصر با عدد اتمی بالاتر تبدیل می کند که به طور طبیعی وجود دارند.

مطالعه

مس، "فلز قرمز" اولین فلزی بود که بیش از 10000 سال پیش توسط انسان استفاده شد. یکی از مهم ترین مواد در توسعه تمدن بود.

مطالعه

ما اغلب به آهن فکر نمی کنیم، اما این فلز باورنکردنی همه جا وجود دارد. این تقریباً در هر بخش از زندگی ما استفاده می شود

مطالعه

سنگ معدن یک یا چند ماده معدنی ارزشمند در پوسته زمین است. با ارزش ترین ذخایر سنگ معدن حاوی فلزاتی است که برای صنعت و تجارت حیاتی هستند، مانند مس، طلا و آهن.

مطالعه

سرب یک عنصر شیمیایی با نماد Pb (از plumbum لاتین) و عدد اتمی 82 است. این یک فلز سنگین است که از اکثر مواد معمولی چگالتر است.

مطالعه

مس نقش بزرگی در الکترونیک بازی می کند و به دلیل فراوانی و قیمت پایین آن، محققان در تلاش هستند تا این فلز را در تعداد فزاینده ای از دستگاه های پیشرفته ادغام کنند.

مطالعه

نقره و طلا میل شیمیایی نسبتاً کمی برای اکسیژن دارند، کمتر از مس، و بنابراین انتظار می رود که اکسیدهای نقره از نظر حرارتی کاملاً ناپایدار باشند.

مطالعه

گروهی از آلیاژهای فولادی است که برای رفع نیاز به رنگ آمیزی و ایجاد ظاهری پایدار مانند زنگ زدگی پس از چندین سال قرار گرفتن در معرض آب و هوا ساخته شده است.

مطالعه

هنگامی که آب بدون اکسیژن به منبع اکسیژن می رسد، باکتری های آهن آهن محلول را به یک لجن ژلاتینی نامحلول قهوه ای مایل به قرمز تبدیل می کنند

مطالعه

مس، "فلز قرمز" اولین فلزی بود که بیش از 10000 سال پیش توسط انسان استفاده شد. یکی از مهم ترین مواد در توسعه تمدن بود.

مطالعه

زنگ یک اکسید آهن است، اکسیدی معمولاً قهوه‌ای مایل به قرمز که از واکنش آهن و اکسیژن در حضور کاتالیزوری آب یا رطوبت هوا تشکیل می‌شود.

مطالعه

نام آلومینیوم از نام باستانی آلوم (سولفات آلومینیوم پتاسیم) گرفته شده است که آلومن (لاتین به معنای نمک تلخ) بود. آلومینیوم نام اصلی بود که توسط هامفری دیوی به عنصر داده شد،

مطالعه

آلومینیوم فلزی به رنگ سفید مایل به نقره ای، عنصر 13 جدول تناوبی است. یکی از واقعیت های شگفت انگیز در مورد آلومینیوم این است که گسترده ترین فلز روی زمین است

مطالعه

خوردگی در دمای بالا، تخریب شیمیایی یک ماده (معمولاً یک فلز) در نتیجه گرم شدن است. این شکل غیرگالوانیکی خوردگی می تواند زمانی اتفاق بیفتد که یک فلز در معرض اتمسفر داغ حاوی اکسیژن،

مطالعه

خوردگی یک فرآیند طبیعی است که یک فلز تصفیه شده را به یک اکسید شیمیایی پایدارتر تبدیل می کند. تخریب تدریجی مواد (معمولاً یک فلز) توسط واکنش شیمیایی یا الکتروشیمیایی با محیط آنها است.

مطالعه

میلگرد در گریدها و مشخصاتی موجود است که از نظر مقاومت تسلیم، مقاومت کششی نهایی، ترکیب شیمیایی و درصد کشیدگی متفاوت است.

مطالعه

میلگرد (مخفف میله تقویت کننده) که در صورت جرم گیری به عنوان فولاد تقویت کننده یا فولاد تقویت کننده شناخته می شود، یک میلگرد فولادی است که به عنوان یک وسیله کششی

مطالعه

 یک فلز مذاب ممکن است همیشه با عنصر دیگری مخلوط نشود. به عنوان مثال، آهن خالص تقریباً به طور کامل با مس نامحلول است. حتی زمانی که اجزای تشکیل دهنده محلول هستند

مطالعه

خوردگی لوله‌های چدنی می‌تواند در سطوح داخلی و خارجی رخ دهد. در خوردگی الکتروشیمیایی، آندهای داخلی در جایی که آهن لخت در معرض آب‌های تهاجمی قرار می‌گیرد ایجاد می‌شود

مطالعه

اگر چه طلا نجیب ترین فلزات است، اما هنوز ترکیبات متنوعی را تشکیل می دهد. حالت اکسیداسیون طلا در ترکیبات آن از 1- تا 5+ متغیر است

مطالعه

استخراج طلا در ذخایر بزرگ و به راحتی قابل استخراج است. عیار سنگ معدن به اندازه 0.5 قسمت در میلیون (ppm) می تواند مقرون به صرفه باشد.

مطالعه

آلومینیوم (Al) که آلومینیوم نیز نوشته می شود، یک فلز سفید نقره ای روشن در گروه 13 جدول تناوبی (IIIa یا گروه بور) است.

مطالعه

آلومینیوم قوی، سبک و پایدار دارای خواص واقعا شگفت انگیزی است که آن را برای طیف وسیعی از مصارف عالی می کند. در اینجا حقایق جالب دیگری در مورد آلومینیوم آورده شده است.

مطالعه

مایکل دی. فنتون، متخصص کالاهای معدنی برای سازمان زمین شناسی ایالات متحده، اطلاعات زیر را در مورد آهن و فولاد، فلزات حیاتی برای پایگاه صنعتی ایالات متحده جمع آوری کرده است.

مطالعه

آهن (/ˈaɪərn/) یک عنصر شیمیایی با نماد Fe (از لاتین: ferrum) و عدد اتمی 26 است. فلزی است که متعلق به اولین سری انتقال و گروه 8 جدول تناوبی است.

مطالعه

یک انتقال شیمیایی نتیجه یک واکنش شیمیایی است و یک تغییر فیزیکی در جایی رخ می دهد که ساختار ماده تغییر کند اما هویت شیمیایی تغییر نمی کند.

مطالعه

گالوانیزه کردن فرآیند اعمال یک لایه محافظ روی روی فلز است. این یک روش بسیار رایج برای جلوگیری از زنگ زدگی آهن است.

مطالعه

مس فلزی مایل به قرمز است که به طور طبیعی در سنگ، خاک، آب، رسوبات و هوا وجود دارد. خواص شیمیایی و فیزیکی منحصر به فرد آن را به یکی از مهم ترین فلزات تجاری تبدیل کرده است.

مطالعه

در نزد رومیان باستان، مس به عنوان کوپروم شناخته می‌شد که به جزیره قبرس اشاره می‌کرد، جایی که بیشتر مس آنها استخراج می‌شد.

مطالعه

مس یکی از قدیمی ترین فلزاتی است که انسان ها از آن استفاده کرده اند. دلیل اصلی این امر این است که خواص متالورژیکی مفیدی دارد و یک فلز بومی است

مطالعه

از آنجایی که زمین در زمان تشکیل مذاب بود، تقریباً تمام طلای موجود در زمین اولیه احتمالاً در هسته سیاره فرو رفته است. بنابراین، بیشتر طلایی که در پوسته و گوشته زمین وجود دارد

مطالعه

سولفات مس یک ترکیب معدنی است که گوگرد را با مس ترکیب می کند. می تواند باکتری ها، جلبک ها، ریشه ها، گیاهان، حلزون ها و قارچ ها را از بین ببرد

مطالعه

مس (Cu) یک فلز غیر آهنی طبیعی است که رسانایی الکتریکی و حرارتی بالایی دارد. حدود نیمی از مس جهان برای کاربردهای الکتریکی تولید می شود.

مطالعه

فولاد آلیاژی از آهن است که معمولاً چند دهم درصد کربن دارد تا استحکام و مقاومت در برابر شکست را در مقایسه با سایر اشکال آهن بهبود بخشد.

مطالعه

فولاد مهمترین ماده مهندسی و ساختمانی جهان است. در هر جنبه ای از زندگی ما استفاده می شود. در اتومبیل ها و محصولات ساختمانی، یخچال و ماشین لباسشویی، کشتی های باری و چاقوی جراحی

مطالعه

میلگرد در گریدها و مشخصاتی موجود است که از نظر مقاومت تسلیم، مقاومت کششی نهایی، ترکیب شیمیایی و درصد کشیدگی متفاوت است.

مطالعه

میلگرد (مخفف میله تقویت کننده) که در صورت جرم گیری به عنوان فولاد تقویت کننده یا فولاد تقویت کننده شناخته می شود، یک میلگرد فولادی است که به عنوان یک وسیله کششی در بتن مسلح و سازه های بنایی مسلح برای تقویت

مطالعه

میلگرد در بالای عرشه قالب چوبی موقت قبل از ریختن بتن قرار داده شده است. «قفس‌های» میلگرد افقی بزرگ در یک تیر قرار می‌گیرند

مطالعه

اندازه استاندارد ورق 4.8 متر طول x 2.4 متر عرض است. با در هم تنیدن یا جوش الکترونیکی سیم ها به گونه ای شکل می گیرد

مطالعه

زمانی فلزی بود که به عنوان شهاب سنگ از فضا به زمین سقوط می کرد، آهن اکنون حدود 95 درصد از کل فلز مورد استفاده امروز را تشکیل می دهد.

مطالعه

امروزه 90 درصد تمام فلزات تصفیه شده آهن است. بیشتر این برای ساخت فولاد استفاده می شود که همانطور که می دانیم برای ساختن چیزهای مختلف بسیار مهم است: از آسمان خراش ها گرفته تا لوازم خانگی.

مطالعه

میلگرد که به عنوان فولاد تقویت کننده و فولاد تقویت کننده نیز شناخته می شود، یک میله فولادی یا مش سیم فولادی است که در بتن مسلح و سازه های بنایی برای تقویت

مطالعه

باکتری‌های اکسیدکننده آهن، باکتری‌های شیمی‌ساز هستند که از اکسید کردن آهن آهن محلول انرژی می‌گیرند. آنها به رشد و تکثیر در آب های حاوی غلظت آهن به اندازه 0.1 میلی گرم در لیتر معروف هستند.

مطالعه

تشکیل زنگ زدگی را می توان با پوشش هایی مانند رنگ، لاک، لاک یا نوارهای مومی که آهن را از محیط جدا می کند، کنترل کرد.

مطالعه

گالوانیزه شامل یک کاربرد بر روی جسم است که باید از یک لایه روی فلزی توسط گالوانیزه گرم یا آبکاری الکتریکی محافظت شود.

مطالعه

از یک بلوک ساختمانی مهم از فولاد گرفته تا تغذیه گیاهان و کمک به حمل اکسیژن در خون - آهن همیشه مشغول کمک به حفظ حیات روی زمین است.

مطالعه

ما اغلب به آهن فکر نمی کنیم، اما این فلز باورنکردنی همه جا وجود دارد. این تقریباً در هر بخش از زندگی ما استفاده می شود،

مطالعه

خوردگی شکافی شکل موضعی خوردگی است که در فضاهای محدود (شکاف) رخ می دهد که دسترسی سیال عامل از محیط به آن محدود است.

مطالعه

خوردگی گالوانیکی یک صفحه آلومینیومی زمانی رخ داد که صفحه به یک تکیه گاه سازه فولادی ملایم متصل شد.

مطالعه

سرب یک عنصر شیمیایی با نماد Pb (از plumbum لاتین) و عدد اتمی 82 است. این یک فلز سنگین است که از اکثر مواد معمولی چگالتر است.

مطالعه

طلا یک عنصر شیمیایی با نماد Au (از لاتین: aurum) و عدد اتمی 79 است که آن را به یکی از عناصر با عدد اتمی بالاتر تبدیل می کند که به طور طبیعی وجود دارند.

مطالعه

پادلینگ در چین، حدود سال 1637. برخلاف بیشتر فرآیندهای آلیاژی، چدن مایع از کوره بلند در ظرفی ریخته می‌شود و برای حذف کربن هم زده می‌شود که در هوا پخش می‌شود و دی‌اکسید کربن تشکیل می‌دهد

مطالعه

برخی از آلیاژها، مانند الکتروم - آلیاژی از نقره و طلا - به طور طبیعی وجود دارند. گاهی اوقات شهاب سنگ ها از آلیاژهای طبیعی آهن و نیکل ساخته می شوند

مطالعه

باکتری‌های اکسیدکننده آهن، باکتری‌های شیمی‌ساز هستند که از اکسید کردن آهن آهن محلول انرژی می‌گیرند. آنها به رشد و تکثیر در آب های حاوی غلظت آهن به اندازه 0.1 میلی گرم در لیتر معروف هستند.

مطالعه

آهن و آلیاژهای آن به طور گسترده در ساخت بسیاری از سازه ها و در بسیاری از ماشین آلات و اشیاء استفاده می شود.

مطالعه

قفس های میلگرد یا پیش ساخته هستند یا در محل با استفاده از خم کن و قیچی هیدرولیک ساخته می شوند. کارگران محل موسوم به تثبیت کننده های فولادی میلگرد را قرار می دهند

مطالعه

امروزه این چرخه بیوشیمیایی به دلیل آلودگی و تغییرات آب و هوایی دستخوش تغییراتی شده است. با این حال، توزیع طبیعی آهن آهن در اقیانوس می تواند تحت تأثیر گرمایش جهانی

مطالعه

میلگرد که به عنوان فولاد تقویت کننده و فولاد تقویت کننده نیز شناخته می شود، یک میله فولادی یا مش سیم فولادی است که در بتن مسلح و سازه های بنایی برای تقویت و نگه داشتن بتن در کشش استفاده می شود.

مطالعه

اول از همه، مهم است که بدانیم آهن واقعا چیست. این ماده دارای نماد Fe و عدد اتمی 26 است و از نظر جرمی رایج ترین عنصر روی زمین است.

مطالعه

طلا همچنین در کمپلکس های کووالانسی با فلزات واسطه گروه 4، مانند تترااورید تیتانیوم و ترکیبات مشابه زیرکونیوم و هافنیوم، حالت اکسیداسیون -1 دارد. انتظار می رود

مطالعه

استخراج طلا در ذخایر بزرگ و به راحتی قابل استخراج است. عیار سنگ معدن به اندازه 0.5 قسمت در میلیون (ppm) می تواند مقرون به صرفه باشد.

مطالعه

چدن یک آلیاژ آهن است که حاوی 2 تا 4 درصد وزنی کربن، 1 درصد وزنی تا 3 درصد سیلیکون و مقادیر کمتری از عناصر جزئی است.

مطالعه

پروفیل های آلومینیومی معمولاً برای اهداف ساختاری محصولات جانبی هستند. می توان سه نوع پروفیل را با توجه به کاربرد آنها تشخیص داد: ساختمانی، معماری و صنعتی.

مطالعه

سرب (Pb)، یک فلز نرم، نقره ای سفید یا خاکستری در گروه 14 (IVa) جدول تناوبی. سرب بسیار چکش خوار، انعطاف پذیر و متراکم است

مطالعه

استحکام کششی بالاتر مس (200 تا 250 نیوتن بر میلی‌متر مربع آنیل) در مقایسه با آلومینیوم (100 نیوتن بر میلی‌متر مربع برای آلیاژهای رسانای معمولی) دلیل دیگری برای استفاده گسترده از مس در صنعت ساختمان است.

مطالعه

مس از زمان های قدیم به عنوان یک مصالح معماری بادوام، مقاوم در برابر خوردگی و مقاوم در برابر آب و هوا استفاده می شده است.

مطالعه

فلز نجیب معمولاً به عنوان یک عنصر شیمیایی فلزی در نظر گرفته می شود که به طور کلی در برابر خوردگی مقاوم است و معمولاً به صورت خام در طبیعت یافت می شود.

مطالعه

مس یکی از مهمترین عناصر است. این فلزی مایل به قرمز است که چکش خوار و انعطاف پذیر با درخشندگی فلزی درخشان است. مس رسانای خوبی برای گرما و الکتریسیته است